Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Podvodnice vylákala z nemocné ženy přes milion korun, hrozí jí 8 let vězení

26. 4. 2023

page.Name
Až osm let vězení hrozí 60leté kartářce, kterou hradečtí policisté obvinili minulý týden z podvodu. Obviněná během půl roku postupně vylákala více než 1,1 milionu korun z nemocné 36leté ženy, které slibovala uzdravení. Když chtěla mladší žena s "léčením" přestat, podvodnice ji přesvědčovala, že by tím přinesla neštěstí nejen sobě ale i svým nejbližším. Policisté zjistili, že kartářka se nedopustila podobného podvodu poprvé. Už v roce 2017 byla odsouzená za to, že z dvojice lidí vylákala 800 tisíc za slib přitažení výherních čísel ve sportce.

Podvedená žena přišla tak nejen o své úspory, ale také se zadlužila u známých i banky. "Obviněná žena vydávající se za kartářku využila špatného psychického a zdravotního stavu mladší ženy, která se na ni obrátila s žádostí o pomoc," uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Žena s "léčením" podle policie chtěla několikrát přestat, obviněná ji ale pokaždé přesvědčila o pokračování léčby s tím, že přerušením by způsobila neštěstí sobě i svým blízkým. "Jelikož léčba nebyla úspěšná, dohodly se na vrácení peněz, k čemuž však dosud nedošlo," uvedla Kormošová.

Policisté uvedli, že obviněná žena byla za stejný trestný čin odsouzená už v v roce 2017. Soud ji tehdy za podvod poslal na tři roky do vězení. Žena tehdy od dvou lidí pod záminkou provedení rituálu "přitažení" výherních čísel ve Sportce vylákala částku téměř 800 tisíc korun.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz