Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Předzvěst finále extraligy? Hradec v úterý vyzve Pardubice v univerzitním derby

3. 4. 2023

page.Name
Hradec Králové bude v úterý žít hokejem. Zatímco extraligový Mountfield začne ve Vítkovicích semifinále play off, hradeckou ČPP arénu čeká univerzitní derby. Pošesté v historii se v něm střetnou výběry z Univerzity Hradec Králové (UHK) a Univerzity Pardubice (UPCE). Utkání začíná v 18 hodin, vstupenky v ceně 150 korun jsou stále v prodeji.

„Současná bilance univerzitních klání je jednoznačně pozitivní pro zástupce UHK. Pardubickému výběru se podařilo hráče Univerzity Hradec Králové porazit jen jednou, a to v roce 2016. Pevně věřím, že se nám podaří i letos pohár obhájit a trošku tak vyrovnat skóre po prohraném derby v esportu z letošního března,“ říká rektor UHK Kamil Kuča s tím, že lístky na derby jsou v prodeji online na webu partnerského hokejového klubu Mountfield. Na hokejové derby naváže i oblíbená oficiální afterparty v Denoche Music Hall, do které jsou pro fanoušky a fanynky obou týmů zajištěny svozy od ČPP arény.

„Naši studenti se už druhý rok účastní univerzitní ligy v ledním hokeji. Tým Riders Univerzita Pardubice v letošním roce postoupil do vyřazovací části a osobně jsem viděl řadu velmi kvalitních a zajímavých zápasů. Proto věřím, že v letošním derby uspěje právě Univerzita Pardubice. Přeji oběma celkům, aby se zápas odehrál s rekordní podporou diváků, kteří bezesporu vytvoří dobrou atmosféru. Aktivní sport, zdravé nadšení a velká přátelství patří k vysokoškolskému životu,“ navazuje rektor UPCE Libor Čapek.

Fanoušci z Univerzity Pardubice mohou na začátek derby využít speciální autobus, který pro ně univerzita vypraví z kampusu a na místě si podporovatelé obou týmů vyzvednou také vše, co k povzbuzování svých favoritů mohou potřebovat.

Na UPCE, která nabízí vzdělání na 7 fakultách a výběr ze 150 studijních programů a specializací v oblasti přírodních, technických, společenských i ekonomických věd, uměleckých a zdravotnických oborů, studuje téměř 7 tisíc vysokoškoláků. UHK má v současné době přes 6,5 tisíce studujících na čtyřech fakultách. Studijní nabídka tu zahrnuje programy učitelské i neučitelské, umělecké a hudební na pedagogické fakultě, ekonomické, informatické a manažerské na fakultě informatiky a managementu, společenské a humanitní vědy na filozofické fakultě a přírodovědné a technické obory na přírodovědecké fakultě.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: UHK