Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Začala jarní výsadba stromů. Technické služby jich v těchto dnech vysadí 26

11. 4. 2023

page.Name
Pracovníci hradeckých technických služeb v minulých dnech začali s jarní výsadbou stromů. Celkem na území města vysadí 26 nových stromů. Nejvíce jich přibude v parku u zdravotnické školy a v okolí Muzea východních Čech. Technické služby ročně nechají v Hradci Králové vysázet asi 600 stromů, většinu z nich během podzimního období.

Jarní výsadba stromů navazuje v rámci běžné obnovy městské zeleně na kácení stromů, které bylo nutné provést vzhledem k jejich špatnému zdravotnímu stavu. Nejpočetnější jarní výsadba je naplánovaná v parku u zdravotní školy a v přilehlé ulici Jana Koziny. "Doplnění 11 stromů (5 jírovců, 2 lip a 4 akátů) naváže na zrealizovaná pěstební opatření na stávajících stromech a na kácení dřevin, které byly odstraněny z důvodu výrazně zhoršeného zdravotního stavu a provozní bezpečnosti," informovaly technické služby. Tři lípy pak přibydou také v nedaleké Nezvalově ulici. 

Další významná výsadba bude realizovaná u muzea, kde přibude celkem devět nových stromů. "Z boční strany budovy muzea (v ulici Divišova) bude vysazena linie 8 okrasných třešní, která bude navazovat na již vysazené stromy stejného druhu vedle autobusové zastávky. Na nároží muzea bude vysazen 1 šácholan. Jedná se o náhradní výsadbu za stromy, které byly pokáceny z důvodu špatného zdravotního stavu, narušené statické stability a snížené vitality nebo z provozních a kompozičních důvodů. Všechny tyto dřeviny byly zároveň určeny k odstranění v rámci zpracované architektonické studie na úpravu parku," uvedly technické služby. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Technické služby Hradec Králové