Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Změny ve vedení Mountfieldu HK. V představenstvu končí Soukup a Marek

25. 4. 2023

page.Name
Hradečtí zastupitelé schválili změny ve vedení hokejového klubu Mountfield HK. Novými členy představenstva se stali Ondřej Votroubek (ODS) a místopředseda zastupitelského klubu hnutí ANO Denis Doksanský. Skončili naopak oba dosavadní místopředsedové představenstva Pavel Marek (za ANO) a Martin Soukup (ODS). Členkou dozorčí rady bude nově také primátorka Pavlína Springerová (HDK). Město Hradec Králové je polovičním akcionářem extraligového hokejového klubu.

Sedmičlennému představenstvu hokejového klubu Mountfield HK předsedá Miroslav Schön. Spolumajitel společnosti Mountfield, která je stejně jako město padesátiprocentním vlastníkem hradeckého hokejového klubu, je zároveň prezidentem klubu. Město Hradec Králové zastupovali ve vedení klubu doposud bývalí náměstci primátora Pavel Marek a Martin Soukup jako místopředsedové představenstva. Nové vedení radnice teď ale rozhodlo o změnách, které v úterý posvětili hradečtí zastupitelé.

Ti rozhodli o odvolání Soukupa i Marka z představenstva klubu. Z dozorčí odvolali dlouholetého zastupitele za KSČM Lubomíra Štěpána a místopředsedu zastupitelského klubu hnutí ANO Denise Doksanského.

Posledně jmenovaného zastupitelé zvolili novým členem předsednictva. Společně s ním usedne v předsednictvu hokejového klubu nově také místopředseda místního sdružení ODS ve středu města Ondřej Votroubek. Uvolněná místa v dozorčí radě hokejového klubu obsadí primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová (HDK) a člen oblastní rady ODS Filip Kaška. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz