Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Hradecké fotbalistky do 1. ligy nepostoupí, předčily je rivalky z Pardubic

29. 5. 2023

page.Name
Dvě kola před koncem druhé ligy je jasno. Fotbalistky Hradce Králové po remíze 0:0 na hřišti rezervy pražské Sparty definitivně ztratily šanci na postup do nejvyšší české soutěže. Vedoucí Pardubice mají v tabulce před posledními dvěma zápasy nedostižný náskok osmi bodů.

Hradecké fotbalistky během celé sezony bojovaly o nejvyšší příčky právě s východočeskými rivalkami z Pardubic a Spartou Praha B. V nadstavbové části však o svém triumfu rozhodly hráčky Pardubic, které získaly 12 bodů z 12 možných. Hradečanky a Pražanky naproti tomu získaly bodů pouze pět. Po jejich vzájemné bezgólové remíze je tak u dvě kola před koncem jasné, že šampionkami 2.ligy žen se stávají hráčky Pardubic, které si zároveň vybojovaly postup do nejvyšší české soutěže. 

Hradečanky mohli postoupit do ligy už před rokem, z ekonomických důvodů však účast v 1. lize odmítly. Po změnách ve struktuře klubu letos hradecké fotbalistky neskrývaly ambice na postup. Vše podpořila svým zimním příchodem hradecká rodačka a jedna z nejlepších českých fotbalistek poslední dekády Markéta Ringelová. Na vítězství v 2. lize to však bohužel tento rok nestačilo. 

V posledním domácím zápase sezony přivítají Hradečanky ve východočeském derby v sobotu od 13.30 hodin na Novém Hradci Králové již jisté vítězky soutěže z Pardubic. V zápase už půjde zejména o prestiž. "Máme ale stále o co hrát. Ve hře je souboj o druhé místo a skončit před Spartou je zajímavé postavení. Zároveň můžeme začít s budováním týmu na příští ročník, kde budeme mít znovu ty nejvyšší ambice," řekl pro klubový web trenér hradeckých fotbalistek Václav Hladký. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Lubomír Douděra / fchk.cz