Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Koupaliště Flošna otevírá. Letošní sezona začne v sobotu 20. května

17. 5. 2023

page.Name
V sobotu 20. května bude na hradeckém koupališti Flošna zahájena v pořadí už 14. letní sezóna. Otevřeno bude od 10 do 19 hodin a vstupné bude zatím mimosezónní. S čipovými hodinkami vyjde vstup na koupaliště na 70 korun, bez nich na rovnou stovku, tedy stejně jako loni. Ceny v hlavní sezoně se pak oproti předchozímu roku zvednou v průměru o 15 procent.

Koupaliště Flošna je v provozu od roku 2010 a celkem ho navštívilo již 1.170.114 návštěvníků. Drtivou část návštěvníků představují rodiče s malými dětmi, a právě pro ně byly provedeny změny v areálu. Modernizace areálu za zhruba 2,5 milionu korun se uskutečnila během jarních měsíců a stihla se dokončit ještě před sobotním zahájením sezony.

Stávající dětské hřiště bylo přesunuto do prostoru mezi restaurací a hřištěm pro plážový volejbal a bylo rozšířeno a doplněno o nové herní prvky. Hřiště je nyní více ve stínu a zajistí tak vyšší komfort malým návštěvníkům. Na ploše jsou instalovány nové kolotoče a houpačky. Navíc byl dvojnásobně zvětšen zastíněný prostor u dětského bazénu a vyměněna byla celá jeho konstrukce včetně stínící sítě. Upravena byla i plocha pro umístění stolu na stolní tenis.

V roce 2022 proběhla instalace automatické pokladny ve vstupu na koupaliště. Automatická pokladna slouží pro bezobslužný prodej vstupenek, zjištění stavu kreditu na čipových hodinkách a dobití čipových hodinek.

V hlavní sezoně se návštěvníci letního koupaliště Flošna letos připlatí. Hradecká radnice podobně jako před rokem zvýšila cenu celodenního vstupného o 20 korun. Za jednorázové celodenní vstupné zaplatíte od letošní sezony nově 190 korun místo dosavadních 170 korun. Majitele čipových hodinek zaplatí za celodenní vstup 165 korun, v loňské sezoně je vyšel na 145 korun. Návštěvníci se budou moci těšit v hlavní sezóně i na oblíbené ranní plavání od šesti hodin a ve vybraných dnech noční koupání od 20.45 do 23.00 hodin. 

"Je to pravidelné zdražení vstupného v průměru o 15 procent. Musíme reagovat na ceny, které se zvedají, takže musíme zdražit i my," okomentoval zdražení náměstek primátorky Pavel Vrbický (Piráti), pod kterého spadá Správa nemovitostí Hradec Králové, která je provozovatelem koupaliště. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: SNHK