Pondělí

27. května 2024

Nyní

22°

Zítra

17°

Svátek má

Sportovní hala u stavebky bude energeticky úspornější, oprava vyšla na 22 milionů

12. 5. 2023

page.Name
Po více jak jedenácti měsících skončily stavební práce na rekonstrukci sportovní haly Střední průmyslové školy Hradec Králové. Rekonstrukce vyšla na více než 22 milionů korun, přičemž necelých šest milionů pokryla dotace z Operačního programu Životní prostředí. Cílem investora, kterým byl Královéhradecký kraj, bylo snížit energetickou náročnost a zajistit lepší podmínky pro sportování.

„Hlavním cílem této investice bylo zajistit sportujícím studentům a jejich učitelům lepší podmínky pro sportování ve stávající budově. Velice důležitá je ovšem také energetická úspora, která se rovněž pozitivně projeví v nižších provozních nákladech. Objekt je nově kompletně zateplený včetně nových oken, střešního pláště a vzduchotechniky. Zmodernizovali jsme také vedení pro větrání a chlazení počítačových učeben,“ popsal rekonstrukci investiční náměstek hejtmana Pavel Bulíček (Piráti).

Celkové náklady vyšly na více jak 22 milionů s DPH, přičemž přes 5,8 milionu korun pokryla dotace z Operačního programu Životní prostředí. Administrací projektu mělo na starosti Centrum investic, rozvoje a inovací.

Projekt na snížení energetické náročnosti není jedinou investicí z poslední doby v tomto objektu. V roce 2022 zde probíhala kompletní výměna osvětlení za 371 tisíc korun včetně DPH.

Kraj letos dokončí podobné projekty u školských budov v hradecké Vážní ulici, v Novém Městě nad Metují, Novém Bydžově, Mladých Bukách, Jaroměři či Nové Pace. "V podobném trendu hodláme pokračovat i v dalších letech," dodal Bulíček.

Tomáš Kulhánek 
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Střední průmyslová škola stavební Hradec Králové