Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Zemřel Ladislav Pokorný. Legendě FC Hradec Králové bylo 87 let

18. 1. 2023

page.Name
Ačkoliv měla středa 18. ledna pro fanoušky Votroků kvůli znovuvztyčení prvního z lízátek zůstat navždy veselým dnem, celou hradeckou fotbalovou komunitu bohužel zasáhla smutná zpráva. Ve středu ráno odešla jedna z největších klubových legend FC Hradec Králové - Ladislav Pokorný. Jeden z posledních pamětníků hradeckého titulu z roku 1960 zemřel ve věku 87 let.

O úmrtí Ladislava Pokorného informoval ve středu na webu FC Hradec Králové. "Tato nekonečně smutná zpráva dopadla jako blesk ve středu ráno nejen do Hradce Králové, ale donesla se také k Votrokům na soustředění v Turecku. Celý klub nad odchodem své legendy truchlí a v nejbližších dnech hodlá patřičně uctít její památku," informoval klub.

Ladislav Pokorný se narodil 23. února 1935 v Praze na Břevnově. Nejdelší a nejúspěšnější část fotbalové kariéry ale spojil s Hradcem Králové. S hradeckým fotbalovým klubem dosáhl jeho největšího úspěchu – zisku titulu mistra Československa v roce 1960. V následující sezóně si pak zahrál také na slavném Camp Nou. O celé kariéře Ladislava Pokorného si můžete přečíst na webu FC Hradec Králové.

Ladislav Pokorný se loni v únoru ujal čestného výkopu při zahájení stavby nové fotbalové arény. Jejího dokončení už se ale bohužel nedočkal. Zemřel 18. ledna 2023 ve věku 87 let.

Připomeňte si klubovou legendu hradeckých Votroků ve videu z roku 2020, ve kterém vzpomíná na první a dosud jediný mistrovský titul hradeckých fotbalistů. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: FCHK, MMHK, Sport Hradec Cup