Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Další práce na Střezině začnou na jaře. Odhadovaná cena 2. etapy je 178 milionů

8. 11. 2023

page.Name
Hradecká radnice vypíše výběrové řízení na druhou etapu přestavby ZUŠ Střezina. Odhadované náklady stavby jsou 178 milionů korun bez DPH. Zastupitelé města v úterý schválili zadávací podmínky soutěže. Rekonstrukce ZUŠ Střezina patří největší současné investiční projekty a priority města, škola na ní čeká už 25 let. ZUŠ Střezina je s 2300 žáky vůbec největší základní uměleckou školou v Česku.

Dlouho očekávaná rekonstrukce ZUŠ Střezina začala po mnoha letech příprav loni v lednu. Práce jsou rozděleny do několika etap, aby škola mohla i během přestavby fungovat. První etapa zahrnuje opravu výtvarného a tanečního pavilonu a výstavbu spojovací chodby celkem za 76,2 milionu korun bez DPH. Nový výtvarný pavilon slouží žákům už od ledna, v tanečním pavilonu stavbaři aktuálně stavební práce pomalu dokončují. Kompletně hotovo bude do konce letošního roku. Výuka by v tanečním pavilonu měla začít začátkem roku 2024.

Hradečtí zastupitelé nyní schválili podmínky tendru pro druhou etapu přestavby. Ta by měla sestavit rekonstrukci a stavbu pavilonu populární hudby, rekonstrukci pavilonu klasické hudby a přestavbu objektu pro kanceláře a zázemí školy. Odhadované náklady na druhou etapu jsou 178 milionů korun bez DPH. V tendru bude mít při hodnocení nabídnutá cena váhu 70 procent a délka záruční doby 30 procent.

" Cena se samozřejmě ještě může změnit po výsledku zadávacího řízení. Pokud vše půjde podle plánu, mělo by se začít už na jaře příštího roku a do konce roku 2025 by mělo být hotovo. Je to poměrně aktuální akce v několika budovách. Jedná se o dva nové pavilony, zázemí, kanceláře vedení školy, dále úpravy oplocení, kanalizace, sítí, veřejného osvětlení a zahradní architektury,“ řekl po schválení tendru v zastupitelstvu investiční náměstek primátorky Lukáš Řádek (TOP09). Ten zároveň vysvětlil, že p ráce rozdělené do různých etap , aby mohla během komplexní rekonstrukce dále probíhat výuka. "Ve spolupráci s vedením školy řešíme jednotlivé etapy a dílčí kroky tak, aby se nemusela zastavit výuka. Škola se totiž nemá kam přestěhovat,“ uvedl Řádek. 

Poslední, třetí etapou bude výstavba pavilonu se dvěma sály pro divadlo a hudbu, která nahradí současnou tělocvičnu. Se zahájením třetí etapy radnice v případě příznivého vývoje počítá v roce 2027.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz