Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

OBRAZEM: Rekonstrukce tanečního pavilonu na ZUŠ Střezina míří do finále

3. 11. 2023

OBRAZEM: Rekonstrukce tanečního pavilonu na ZUŠ Střezina míří do finále 12 snímků
První etapa rekonstrukce ZUŠ Střezina se pomalu chýlí ke konci. Poté, co byl letos v lednu otevřen nový výtvarný pavilon, dokončují aktuálně dělníci stavební práce také v tanečním pavilonu a spojovací chodbě. Práce za zhruba 38 milionů korun budou kompletně hotové do konce roku. Žákům největší ZUŠ v České republice bude taneční pavilon k dispozici už začátkem příštího roku.

Stavební práce v tanečním pavilonu a spojovací chodbě, které byly zahájeny na začátku letošního roku, jsou téměř hotové. V těchto dnech se provádí pokládka dlažeb, výmalba, montáž podhledů a osvětlení nebo osazení zařizovacích předmětů. Až poté bude následovat instalace speciálních pružných sportovních podlah v pěti tanečních sálech a jedné podlahy určené pro step.  Od ledna by měl nově zrekonstruovaný pavilon začít sloužit studentům.

Rekonstrukce ZUŠ Střezina je rozdělena do tří etap. První etapa zahrnuje opravu výtvarného a tanečního pavilonu a výstavbu spojovací chodby celkem za 76,2 milionu korun bez DPH. Ve druhé etapě budou zrekonstruovány pavilony klasické a moderní hudby a zázemí pro kanceláře. Práce na druhé etapě by měly začít v příštím roce. Poslední třetí etapou je výstavba nového hudebního (divadelního) pavilonu, který nahradí stávající tělocvičnu. S jejím zahájením se v případě pozitivního vývoje počítá v roce 2027.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK