Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Okolí zimního stadionu čeká přeměna, za novou studii dá radnice 2,4 milionu

9. 11. 2023

page.Name
Radnice Hradce Králové chystá přeměnu areálu a okolí zimního stadionu v sousedství historického jádra města. Zejména bude řešit stav a podobu chátrající malé haly s ledovou plochou a přilehlého hotelu Stadion. Město si ke změnám nechá podle rozhodnutí zastupitelů zpracovat studii proveditelnosti. Zaplatí za ni asi 2,4 milionu korun. Radnice by mimo jiné ráda zpřístupnila pro veřejnost nábřeží Orlice podél zimního stadionu mezi Moravským mostem a Jiráskovými sady.

"Malá hala není v úplně ideálním stavu a je třeba rozhodnout, zda investovat do oprav, nebo řešit její komplexní rekonstrukci," uvedl náměstek primátorky pro urbanismus a architekturu Adam Záruba (Změna pro Hradec). Město bude rozhodovat i o zbourání či zachování hotelu.

Podkladem pro studii proveditelnosti bude urbanisticko-architektonická studie, kterou si město nechalo zpracovat v roce 2007. Od té doby se především značně zhoršil stav malé haly, kterou město postavilo v roce 2001. Zastaralý plechový obvodový plášť již nevyhovuje energeticky a ani neodpovídá požadavkům na vzhled poblíž historického centra.

"Nová studie proveditelnosti prověří aktuálnost návrhu z roku 2007," uvedl Záruba. Měla by také mimo jiné navrhnout případné etapy přestavby lokality, analyzovat technický stav budov a spočítat investiční a provozní náklady.

Studie vytvořená před 16 lety nabídla tři řešení. Dvě počítala s odstraněním hotelu a kompletní rekonstrukcí a dostavbou malé haly. Třetí variantou bylo zachování a rekonstrukce hotelu. Počítalo se i s propojením hokejové arény s malou halou. Novým záměrem města je otevřít pro veřejnost nábřeží Orlice podél zimního stadionu mezi Moravským mostem a Jiráskovými sady.

Přestavbu samotné hokejové arény město udělalo před více než deseti lety. Hala dostala nové opláštění, podhledy, hlediště a takzvané skyboxy pro VIP klientelu. V posledních třech letech město nákladem asi 80 milionů korun opravilo prostranství před hokejovou arénou a přebudovalo nedalekou křižovatku Fortna na kruhový objezd a přestavělo nástupiště městské a regionální dopravy.

(čtk, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek