Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

VIDEO: Opilý řidič se řítil Hradcem rychlostí 120 km/h, policistům neujel

8. 11. 2023

page.Name
Na pořádný malér si v noci ze soboty na neděli zadělal 26letý muž v Hradci Králové. Krátce před půlnocí upoutal pozornost policejní hlídky v ulici Antonína Dvořáka jízdou bez rozsvícených světel. Když muž zjistil, že se za ním policisté vydali, začal před nimi rychle ujíždět. Hradeckými ulicemi se řítil rychlostí až 120 km/h. Po krátké honičce narazil do policejního vozu a následně do podezdívky chodníku. Dechová zkouška prokázala muži více než dvě promile alkoholu, navíc se ukázalo, že má uložen zákaz řízení. Proto mu teď hrozí až tři roky vězení.

Pár minut před půlnocí ze soboty na neděli upoutalo pozornost policejní hlídky osobní auto vyjíždějící z Kydlinovské ulice na ulici Antonína Dvořáka. Vozidlo totiž nemělo rozsvícená světla. Hlídka jedoucí v tu dobu v protisměru se otočila a vyrazila za autem směrem ke Koutníkově ulici. Prostřednictvím světelného a zvukového zařízení vyzvali policisté řidiče k zastavení. Ten se však rozhodl zareagovat úplně jinak - začal před policisty rychle ujíždět. Zrovna v místech, kde si běžní Hradečáci kvůli úsekovým radarům dávají velký pozor, aby nepřekročili povolenou padesátku, se mladý muž řítil rychlostí více než dvakrát vyšší.

"Řidič ujížděl městem až 120km rychlostí, jel protisměrem a předjížděl, kde je to zakázáno. Jednou dokonce policejní auto objel a při druhém pokusu objetí do služebního vozidla narazil. Vlivem střetu bylo auto odhozeno a následně narazilo do podezdívky chodníku. Naštěstí při nehodě nedošlo k žádnému zranění. Škoda na osobním vozidle byla odhadnuta na 30 tisíc, na policejním transportéru 120 tisíc a na podezdívce jeden tisíc korun," popsala pronásledování vozidla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Po nehodě policisté muže zadrželi a podrobili dechové zkoušce. Ta nezodpovědnému řidiči prokázala přes dvě promile alkoholu v dechu. Orientační test na drogy měl negativní. Tím však problémy 26letého muže neskončily. Policisté následně zjistili, že muž má od konce prosince 2022 uložen roční zákaz řízení všech motorových vozidel. 

"Po vystřízlivění policisté muži sdělili podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," doplnila Kormošová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR