Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Čtrnáctiletá dívka, po které pátrali hradečtí policisté, je v pořádku

27. 12. 2023

page.Name
Pátrání po čtrnáctileté dívce z Hradce Králové vyhlásili ve středu hradečtí policisté. Dívka odešla ze svého domova v úterý okolo 21. hodiny. Neměla u sebe telefon ani léky, které denně užívá. Podle zjištění policistů dívka včera pozdě večer nasedla do vlaku směrem na Pardubice. Zhruba po třech hodinách od zveřejnění pátrání v režimu dítě v ohrožení, policisté informovali o tom, že dívka byla vypátrána a je v pořádku.

"Policisté prověřili rodinu, kamarády i spolužáky, její oblíbená místa, nemocnice i další možné objekty, bohužel však bez kladného výsledku," uvedla k pátrání policejní mluvčí Iva Kormošová.

Podle policie dívka v noci na středu odjela vlakem směr Pardubice. "Žádáme občany, kteří si dívky všimnou, nebo kteří by mohli o ní podat jakoukoliv informaci, aby okamžitě zavolali na linku 158," uvedla Kormošová. Pátrání po dívce probíhalo v režimu Dítě v ohrožení, což je národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte.

Krátce před 17. hodinou policisté pátrání odvolali. "Čtrnáctiletá dívka je v pořádku," uvedli hradečtí policisté na svém webu s tím, že se dívku podařilo vypátrat. Bližší informace nezveřejnili.

(kul, čtk)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR