Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Pravidelný provoz MHD skončí na Štědrý den a na silvestra v 19 hodin

18. 12. 2023

page.Name
Pravidelný provoz městské hromadné dopravy v Hradci Králové na Štědrý den a na silvestra skončí v 19:00. Poté pojedou do půlnoci autobusy a trolejbusy podle zvláštního jízdního řádu pouze na šesti vybraných linkách. Jde o linky číslo 2, 3, 7, 22, 24 a 27. V provozu následně budou i všechny čtyři noční linky.

Až do pátku 22. prosince budou jezdit spoje hradecké MHD podle klasického jízdního řádu pro pracovní dny. V sobotu 23. prosince pojedou autobusy a trolejbusy podle běžného sobotního jízdního řádu. Na Štědrý den, který letos vychází na neděli, pojedou autobusy podle jízdního řádu pro neděle a svátky. Svou jízdu dokončí všechny spoje, které mají Pravidelně odjezd z výchozí zastávky nejpozději v 18:59. Po zastavení pravidelného provozu v 19:00 pojedou pouze spoje podle upraveného jízdního řádu uvedeného v tabulce:

Na vánoční svátky 25. a 26. prosince bude v platnosti jízdní řád pro neděle a svátky. Ve všedních dnech mezi svátky pak bude platit provoz pro pracovní dny s omezením dopravy, který dopravní podnik využívá během školních prázdnin. V poslední den roku pak budou platit úplně stejné omezení jako na Štědrý den. Také na silvestra se bude jezdit podle svátečního jízdního řádu do 19 hodin a následně podle výše uvedeného speciálního jízdního řádu. Na Nový rok se první autobusy a trolejbusy na šesti vybraných linkách rozjedou v šest hodin ráno. Na ostatních linkách začne normální jízdní řád určený pro neděle a svátky platit od osmi hodin. V úterý 2. ledna nepojedou školní a výpomocné spoje.

Ceny jízdného v hradecké MHD se 1. ledna nemění. Jednotlivá papírová základní jízdenka bude dál za 20 korun a jednotlivá jízda placená čipovou městskou kartou nebo klasickou platební kartou bude i nadále za 14 korun. Hradecká MHD má osm trolejbusových linek, 20 autobusových a čtyři linky jsou noční.

(kul, čtk)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: DPMHK