Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Příští rok rozdělí město na dotacích do sociálních služeb 70 milionů korun

14. 12. 2023

page.Name
Přibližně 70 milionů korun rozdělí hradecká radnice v příštím roce do sociálních služeb. Dotace pro pro sociální a navazující služby schválili tento týden hradečtí zastupitelé. Peníze poputují například na terénní pečovatelské služby, denní stacionáře, chráněné bydlení, ale i speciální poradenství, sociálně aktivizační nebo odlehčovací služby.

Hradec Králové má v plánu rozdělit pro příští rok do registrovaných služeb 61 milionů korun v prvním kole. Přibližně polovina této částky bude směřovat do pečovatelské, terénních a odlehčovacích služeb. „Dále budou šesti miliony korun podpořeny i navazující aktivity, jako například rodinná centra či různé specifické rekondiční a rehabilitační pobyty pro lidi se zdravotním postižením, navazující služby pro seniory a projekty zaměřené na prevenci,“ říká náměstek primátorky zodpovědný za sociální oblast Pavel Vrbický (Piráti).

Speciální podporu 2,5 milionu korun dostane i dopravní služba pro osoby se zdravotním postižením Nové DOSIO, které od roku 2023 provozuje Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením Královéhradeckého kraje. „Celkové náklady registrovaných sociálních služeb převyšují 650 milionů korun a na této částce se město podílí 61 miliony korun. Zbylé finanční náklady jsou řešeny prostřednictvím dotací Královéhradeckého kraje a státu. Řada služeb je přitom hrazena také samotnými uživateli,“ dodává Vrbický.

(tz-roh, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek