Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Vstup do aquacentra a bazénu od ledna zdraží o pět až deset procent

7. 12. 2023

page.Name
Hradecká radnice od 1. ledna zdraží o pět až deset procent vstupné do krytého plaveckého bazénu a aquacentra. Hodina plavání v bazénu pro dospělého zdraží o pětikorunu na 100 korun. Za vstup do bazénu i aquacentra nově vyjde na 165 korun za hodinu místo dosavadních 160 korun. Zvýší se i vstupné do wellness studia na letním koupališti Flošna. Důvodem zdražení je růst cen tepla, elektřiny, vody a dalších nákladů. Novinářům to řekl náměstek primátorky Pavel Vrbický (Piráti).

Výhodnější bude nadále placení vstupného do bazénu a akvacentra takzvanými čipovými hodinkami. Dosud návštěvník při platbě čipovými hodinkami platí za 60 minut v plaveckém bazénu 72 korun, od ledna zaplatí 79 korun. V akvacentru a bazénu bude prvních 60 minut za 108 korun místo nynějších 100 korun. Po hodině pobytu majitelé čipových hodinek hradí vstupné po minutách. Cena každé další minuty při platbě čipovými hodinkami zůstane v bazénu na 72 haléřích a v akvacentru na 1,35 koruny.

Wellness studio na koupališti Flošna má otevřeno celoročně a nabízí několik druhů saun, aromakabinu, parní kabinu, solária, masáže či relaxační bazén. Hodinový vstup bude od ledna začínat na 210 korunách místo dosavadních 195 korun. Celodenní vstupné při platbě čipovými hodinkami zdraží na 489 korun z 419 korun.

Kvůli ceně tepla se může brzy zdražovat znovu

Náměstek primátorky Pavel Vrbický nevyloučil, že v lednu či v únoru dojde k dalšímu nárůstu ceny vstupného. Důvodem je podle něj fakt, že provozovatel areálu Správa nemovitostí Hradec Králové ve svých výpočtech kalkuloval s nižší cenou tepla pro příští rok. Městská společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové minulý týden oznámila, že od ledna zvýší cenu tepla o 27 procent na 815 korun za gigajoule (GJ) včetně DPH. 

(čtk, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: SNHK