Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradecké hřbitovy o Dušičkách rozšíří otevírací dobu, posílí také MHD

25. 10. 2023

page.Name
Město Hradec Králové prodlouží v době Dušiček od 26. října do 3. listopadu otevírací dobu na městských hřbitovech o tři hodiny do 20:00. Současně Dopravní podnik města Hradce Králové posílí dopravu na dva největší hřbitovy ve městě v Kuklenách a v Malšovicích. Městská policie bude mít na hřbitovech a v jejich okolí zvýšený dohled, uvedly radnice a dopravní podnik.

Obvyklá otevírací doba na hradeckých hřbitovech je od 1. října do konce března od 08:00 do 17:00, o dušičkových dnech budou hřbitovy zavírat ve 20:00. Prodlouženou otevírací dobu bude mít také kancelář správy městských hřbitovů na kuklenském hřbitově. Od pondělí 30. října bude mít otevřeno každý pracovní den.

"Aby mohli hřbitovy navštívit i lidé s pohybovými omezeními, budou na hřbitovech Kukleny, Pouchov a lesní hřbitov k dispozici pracovníci technických služeb jako případný doprovod," uvedl náměstek primátorky Pavel Vrbický (Piráti). Na hřbitovech Kukleny, Pouchov a lesní hřbitov budou přistavené mobilní toalety.

Dopravní podnik na lince číslo 3 do Kuklen nasadí v sobotu a v neděli kloubová vozidla. Linka číslo 9 do Malšovic bude v sobotu a v neděli a ve čtvrtek 2. listopadu na Den památky zesnulých v době od 08:00 do 19:00 zajíždět všemi spoji až na zastávku Lesní hřbitov.

Strážníci budou na hřbitovech a v jejich okolí držet posílené hlídky od 27. října do 5. listopadu. "Zaměří se na kontrolu parkování u hřbitovů, dohlédnou na veřejný pořádek a dodržování hřbitovního řádu. Budou koordinovat dopravu, usměrňovat řidiče a mimohradeckým návštěvníkům pomáhat s orientací a parkováním," uvedla mluvčí strážníků Eva Kněžourová.

ČTK