Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Olfin car otevřel v Hradci největší showroom Lexusu v Česku

3. 10. 2023 Komerční sdělení

Olfin car otevřel v Hradci největší showroom Lexusu v Česku 42 snímků
Slavnostním otevřením dvou showroomů značek Toyota a Lexus dokončila společnost Olfin Car svou největší investici ve své třicetileté historii. Na okraji Hradce Králové v ulici Bratří Štefanů najdete od září vůbec největší autocentrum značek Toyota a Lexus v České republice. Stavba moderního areálu za více než 100 milionů korun trvala zhruba 16 měsíců.

Stavbu největšího areálu značek Toyota a Lexus v celé České republice připravovala společnost Olfin Car na okraji Hradce Králové několik let. Oficiálně byla zahájena v květnu loňského roku. „Je to pro nás doposud největší stavba a první investice, která výrazně překročí hranici 100 milionů korun,“ prozradil při poklepání na základní kámen majitel společnosti Olfin Car Viktor Kuhn.

Letos v létě se podařilo oba nové showroomy dokončit a během září tak byly postupně slavnostně otevřeny. „Je to úplně nejnovější, největší a nejreprezentativnější stánek Lexusu v České republice, který má navíc vedle sebe připojený i úplně nový showroom Toyoty. Myslím si, že to je jedno z našich nejlepších, ne-li úplně nejlepší místo v České republice,“ uvedl během slavnostního otevření zbrusu nového showroomu prémiové značky Lexus ředitel Toyoty a Lexus Česká republika Martin Peleška.

Zatímco Toyota už zastoupení v Hradci Králové měla, Lexus se na východě Čech objevuje díky novému showroomu úplně poprvé. Pro rychle se rozvíjející prémiovou značku jde teprve o šestý autosalon v Česku. Doposud mohli zájemci o Lexus navštívit showroomy pouze v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech a v Průhonicích. Spádová oblast pro novou hradeckou prodejnu by tak měla obsahovat celé východní Čechy a také část severočeského regionu. „Pro značku Lexus jde o velmi významnou událost. Myslím, že na české poměry vzniklo v Hradci něco opravdu velkolepého,“ neskrýval radost šéf Lexusu v České republice Jakub Květoň.

Právě značka Lexus zažívá v posledním období v Česku raketový vzestup. „Pro nás je to opravdu splněný sen. Za poslední tři roky jsme čtyřikrát znásobili počet prodaných aut. Už nejsme malá, ale velká prémiová značka. To, že to tady pan Kuhn otevřel, znamená, že on té značce věří. Pro nás je to další potenciál růstu a rozvoje na českém trhu,“ pochvaloval si novou hradeckou prodejnu Květoň.

Velkou spokojenost dával při slavnostním otevření najevo ředitel společnosti Olfin Car Viktor Kuhn. Ten připomněl, že dosud největší investice jeho společnosti nevznikala v úplně jednoduché době. „Jen zisk stavebního povolení trval téměř tři roky. Projekt navíc vznikal v době covidové a následně jsme zažili i zdražení a nedostatek některých materiálů,“ zavzpomínal na těžkosti stavby Viktor Kuhn. Vše se ale podařilo zvládnout a nový areál už začal sloužit zákazníkům. Nabízí prodeje nových vozů, servisní zázemí včetně lakovny a klempírny a také jednu z největších ploch pro prodej ojetých vozů v Hradci Králové.

Zajímavostí je, že Olfin Car kvůli novému areálu musel zakoupit i sousední autosalon značky Ford. „Nedostali jsme totiž možnost vlastního sjezdu ze silnice. Zakoupením Fordu jsme problém s příjezdem k novým showroomům vyřešili a nakonec vedle sebe máme hned tři krásné autosalony,“ prozradil majitel a ředitel Olfin Car Viktor Kuhn. Jeho společnost začínala před 30 lety jako malý dealer s prodejem vozů Volkswagen v Trutnově. Dnes už je Olfin Car multibrandovou společností, která zastupuje sedm značek, má zhruba 200 zaměstnanců a prodává až pět tisíc aut ročně.

„Chtěl bych pozvat všechny čtenáře, aby se k nám přišli podívat. A pokud se jim bude náš nový areál líbit, budu moc rád, když se zde potkají s našimi prodejci,“ pozval Viktor Kuhn k návštěvě zbrusu nového areálu Toyoty a Lexusu v ulici Bratří Štefanů. Na závěr pak majitel společnosti Olfin Car prozradil, jaké další plány má nyní před sebou. „Poslední roky jsme neustále něco stavěli. Nyní bych se chtěl místo investic věnovat samotnému obchodu a také trochu sám sobě. Takže aktuálně je můj další plán z úplně jiného odvětví. Chtěl bych zaběhnout půlmaraton pod hodinu a čtyřicet minut,“ usmál se na závěr Viktor Kuhn.