Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

VIDEO: Muž ujížděl policistům po poli, pak se snažil schovat na půdě

17. 10. 2023

page.Name
Automobilovou honičku jak z akčního filmu zažili minulý čtvrtek hradečtí policisté, kteří se v Kladské ulici rozhodli zastavit automobil značky Volvo. Jeho řidič se rozhodl před hlídkou ujíždět nejprve po silnici a poté po poli. Nakonec se muž uprostřed pole schoval na půdě tamního stavení pod skelnou vatou. Tam ho policisté našli a zadrželi. Ukázalo se, že 49letý muž je v podmínce a má zákaz řízení až do roku 2025. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu nyní hrozí až dva roky vězení.

Nejdřív honička a pak schovka. Přirovnáním ke dvěma oblíbeným dětským hrám uvedli hradečtí policisté zprávu o netradičním případu z minulého týdne. Hlídka dopravních policistů se ve čtvrtek odpoledne v rámci dohledu nad bezpečností silničního provozu rozhodla v Kladské ulici zastavit osobní vozidlo značky Volvo. "Světelným a zvukovým signálem dala řidiči pokyn k zastavení, na což však řidič nereagoval a šlápl na plyn. Ujížděl vysokou rychlostí a nejevil úmysl zastavit. Ze silnice sjel na pole, které přejel a dojel až ke stavení, v kterém se ukryl," popsala automobilovou honičku na okraji Hradce policejní mluvčí Iva Kormošová.

Dopravním policistům následně přijela na pomoc i hlídka z pohotovostního a eskortního oddělení. Ta nakonec našla muže ukrytého v půdních prostorách stavení pod skelnou vatou. Pod hrozbou použití zbraně  se podezřelý vzdal a policisté ho zadrželi. 

Policisté následně zjistili, že se jedná o jim dobře známého 49letého muže. "Ukázalo se, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do září 2025, v rejstříku trestů má pět záznamů a v současné době je v podmínce," uvedla Kormošová. Recidivista navíc po zadržení odmítl orientační test na drogy. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu nyní hrozí až dvouleté vězení.

(kul, tz)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz