Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Novinkou u pouchovské sportovní haly budou sítě kolem hřiště na softbal

16. 8. 2023

page.Name
Nová tělocvičná hala v Hradci Králové Pouchově začala sloužit sportovcům v březnu minulého roku. Nyní se do této lokality vrátí řemeslníci, kteří upraví přilehlé sportovní hřiště na softbal. Po celém obvodu nechají Technické služby Hradec Králové instalovat záchytné sítě za přibližně 1,1 milionu korun bez DPH.

Práce by měly být zahájeny ke konci září. Dodavatelskou firmu společně s finančními prostředky na svém včerejším zasedání schválila rada města. „Spolu s technickými službami postupně doplňujeme různé herní prvky či jiné vybavení na hradecké hřiště a sportoviště. Sportovní hala na Pouchově se stala hodně oblíbenou, stejně jako přilehlé softbalové hřiště. Sítě, které budou do výšky šest metrů, budou sportovcům určitě k užitku a zpříjemní jim pocit ze hry,“ řekl náměstek primátorky pro správu městského majetku Pavel Vrbický.

Instalaci sítí provedou řemeslníci do konce roku, sportovcům by měly začít sloužit od nového roku. Tělocvičná hala v Pouchově stejně jako softbalové hřiště jsou nejvíce využívány spolkem TJ Sokol Pouchov. Nejčastěji si sem lidé chodí zahrát volejbal, basketbal nebo nohejbal, tělocvičnu hojně využívá i kroužek sportovní gymnastiky. Probíhají zde také různá cvičení pro všechny věkové skupiny.

„Podobných sportovišť v našem městě je stále nedostatek, poptávka na pronájem haly na Pouchově je obrovská a stále roste. Se začátkem nového školního roku se navíc do jejího využívání zapojí školy, jako například mateřská škola Věkoše, Střední škola služeb a gastronomie nebo studenti z Univerzity Hradec Králové,“ dodal náměstek Vrbický. Kromě velké tělocvičny se v pouchovské hale nachází také malá, kterou využíváte sportovci především pro jógu a moderní gymnastiku.

(hyš-kr)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: hradeckralove.org