Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

U Kozlovky na Benešově třídě vyroste lávka, nahradí tu současnou

16. 8. 2023

page.Name
Na Benešově třídě v Hradci Králové brzy začne výstavba nové lávky u Kozlovky. Nahradit má tu současnou, na které doposud probíhaly bourací práce. V příštích týdnech dojde k výstavbě mikropilotů, na nichž bude přibližně v polovině září postavena lávka nová. Během podzimních a zimních měsíců dojde k opravě přilehlých zpevněných ploch a chodníku. Po nové lávce by se místní mohli poprvé projít během jarních měsíců příštího roku.

„Všichni v Hradci známe stav na Benešově třídě. Zejména kvůli velkému počtu vlastníků nemovitostí není snadné provést rozsáhlé rekonstrukce, proto k nim přistupujeme alespoň v dílčích krocích. Lávka Kozlovka byla zchátralá, nepoužívaná a bylo nutné ji od základů změnit. Během následujících měsíců zde vyroste nová lávka z železobetonu, která bude rozměry stejná jako původní, ale bude bezpečnější a mnohem lepší na údržbu,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

V příštím týdnu budou zároveň zahájeny stavební práce, během kterých řemeslníci opraví vodovodní řad pod lávkou. Potom budou vybudovány mikropiloty, na kterých by přibližně v polovině září měla začít stavba nové lávky. Celá akce vyjde město přibližně na 12,5 milionu korun včetně DPH. Pokud vše půjde podle plánu, mohla by se místním nová lávka otevřít na jaře příštího roku.

Město kromě toho i nadále připravuje rozsáhlou rekonstrukci Benešovy třídy. Opraveny zde budou chodníky, parkovací stání, městský mobiliář, přilehlá veřejná prostranství a doplněna nová zeleň. „Včera jsme v řadě města schvalovali smlouvy se společnostmi ČEZ pro přípravu přeložek distribučního zařízení. Jde o dokument, který je součástí územního řízení,“ popisuje název Řádek. Město zatím připravuje územní řízení, v příštích letech by měla proběhnout tvorba projektové dokumentace pro stavební povolení a následně dokumentace pro provádění staveb.

(hyš-kr)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Pavel Vrbický