Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Víkend v Hradci: Návrat královny Elišky, veteráni a nedělní sláva na stadionu

1. 9. 2023

page.Name
Odstartuje září víkendem plným jedinečných akcí. Plán na neděli je jasný – sejdeme se pod lízátky! Ale co podniknout v sobotu? Vraťte se do minulosti Slavnostmi královny Elišky nebo výstavou veteránů. Zazpívejte si na letišti písně kapel Vypsaná fixa, Visací zámek a Kašpárek v rohlíku. Ochutnejte gurmánské speciality v centru nebo se projděte po královéhradecké periferii a nasajte nové architektonické znalosti.

Slavnosti královny Elišky
Kdy? v sobotu od 10 hodin
Kde? Velké náměstí

Po třech letech jsou konečně zpátky oblíbené Slavnosti královny Elišky. Historické centrum Hradce Králové se o víkendu přenese o sedm století do minulosti. Na náměstí Hradečáci uvidí středověká řemesla, průvody, rytířská klání a středověké hry. Nebude chybět i tradiční lidově-řemeslný jarmark. Ohlédnutí za historií zakončí slavnostní ohňostroj.

Kefír
Kdy? v sobotu od 10 hodin
Kde? Park 360

Královéhradeckým letištěm budou v sobotu znít písně kapel Vypsaná fixa, Visací zámek nebo Kašpárek v rohlíku. V Parku 360 se totiž chystá bejbypankový festival pod širým nebem pro děti i rodiče. Kromě hudby na návštěvníky čekají divadelní představení, obří houpačka na jeřábu, svezení popelářským autem či bagrování opravdovým bagrem. Festival nabízí i přespání v kempu s bonusovým programem. Děti do čtyř let mají vstup zdarma.

3. Královéhradecká youngtimer veterán rallye – výstava a start
Kdy? v sobotu od 8 hodin
Kde? Masarykovo náměstí

V sobotu ráno se na Masarykovo náměstí sjedou historické automobily i motocykly a vyrazí na výletní projížďku podhůřím Orlických hor. Kvůli nárůstu mladších historických vozidel organizátoři omezili účast pouze pro vozidla do roku výroby 1983. I když žádného veterána nevlastníte, přivstaňte si, dorazte na náměstí a nechte na sebe dýchnout historii.

Perly Nového Hradce Králové – procházka
Kdy? v sobotu od 14 hodin
Kde? Nový Hradec Králové

Zpříjemněte si sobotní odpoledne krásnou a poučnou procházkou po Novém Hradci Králové. Od 14 hodin vyráží zájemci od kostela sv. Antonína vstříc perlám moderní architektury na královéhradecké periferii. Historik umění Ladislav Zikmund-Lender představí dějiny obce ve 20. století a nejvýznamnější stavby počínaje školou, sokolovnou, vilovou architekturou až po hvězdárnu s planetáriem a nerealizovanou botanickou zahradou. Procházka potrvá přibližně 1,5 až 2 hodiny.

Hradecké nábřeží gurmánů - chuť podzimu
Kdy? v sobotu od 10 hodin
Kde? Smetanovo nábřeží

I v první zářijový víkend můžete v centru Hradce Králové navštívit food festival. Návštěvníci sobotního nábřeží gurmánů budou moct ochutnat české i mezinárodní speciality, moderní gastronomické pochoutky a farmářské regionální potraviny. Chybět nebudou ani tuzemská i zahraniční vína, dobré pivo, zajímavé koktejly, domácí limonády a vynikající káva. Vstup na akci je zdarma. 

Zpátky pod lízátky – slavnostní otevření nové arény
Kdy? v neděli od 10 hodin
Kde? Multifunkční stadion Hradec Králové

Hradečáci se konečně dočkají slavnostního otevření nového fotbalového stadionu. V neděli od 10 hodin začne v aréně den plný zábavy, hudby a samozřejmě fotbalu. Děti si budou moci zasportovat a zabojovat o zajímavé ceny. Vystoupí kouzelník Pavel Kožíšek, hudebníci Xindl X, Money Business a další. Večer na hřiště vběhnout hradečtí Votroci a utají se s hráči z olomoucké Sigmy. Ať už jste fotbalovými fanoušky nebo ne, přijďte v neděli odstartovat novou éru hradeckého fotbalu.

Sabina Tocháčková
redakce@salonkyhk.cz