Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Zpátky pod lízátky: Hradec v neděli slavnostně otevře nový fotbalový stadion

31. 8. 2023

page.Name
Velký den pro celý Hradec Králové se blíží! Už neděli se pod ikonickými lízátky uskuteční slavnostní otevření nového fotbalového stadionu. Celodenní událost bude plná zábavy, hudby a samozřejmě fotbalu. Těšit se můžete na bohatý program pro děti i dospělé, kapelu Monkey Business, zpěváka Xindla X nebo laserovou a ohňovou show. V ligovém zápase se pak hradečtí Votroci utkají od 20 hodin s fotbalisty z olomoucké Sigmy.

Pod Lízátka dorazí již tuto neděli nejen fotbaloví fanoušci odstartovat novou éru hradeckého fotbalu. V 10 hodin začíná dlouho očekávané slavnostní otevření nového hradeckého stadionu. Město připravilo bohatý doprovodný program. Na své si přijdou dospělí, děti, fotbaloví fanoušci i sportovní neznalci. Do 16 hodin si budou moci zájemci projít zázemí stadionu. Děti si mezitím vyzkouší nejrůznější sporty, zabojují o zajímavé ceny a pobaví se na magické show kouzelníka Pavla Kožíška. Odpoledne na stadionu bude ve znamení hudby, vystoupí Xindl X, Factorial orchestra a Martin Brunner. Na návštěvníky bude čekat také bohaté občerstvení.

Od 20 hodin bude hřiště patřit fotbalu, konkrétně zápasu mezi hradeckými Votroky a olomouckou Sigmou. Bude to už třetí zápas na novém trávníku a domácí mužstvo doposud nezažilo porážku. „Votroci doma dvakrát za sebou vyhráli, třetí výhra v řadě by byla krásným momentem v celém dni,“ zve na nedělní akci primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová (HDK). Zatímco na fotbal se dostanete jen s platnou vstupenkou, všechny další akce nedělního dne jsou pro návštěvníky zdarma. Po zápase zájemce čeká poslední hudební vystoupení, tentokrát koncert kapely Monkey Business. Na závěr večera organizátoři připravili světelnou show.

K dopravě na stadionu budou moci využít MHD zdarma a na lince 7 přibydou posilové spoje. „Jde nám především o to, abychom předešli dopravnímu kolapsu v okolí stadionu a zároveň provedli cestování i jiným způsobem než jen automobily,“ komentuje opatření náměstek primátorky pro oblast dopravy Miroslav Hloušek (ODS). Pokud přesto cestujete autem, můžete narazit na problém s parkovacím místem. K dispozici bude parkoviště u koupaliště Flošna, rozšířené o travnatou plochu směrem k silničnímu okruhu, au Univerzity Hradec Králové, odkud bude od 16 hodin návštěvníky svážet speciální okružní linka.

Sabina Tocháčková
redakce@salonkyhk.cz
Foto: MMHK