Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Developer hodlá v hradeckých Kuklenách postavit přes 200 bytů

13. 9. 2023

page.Name
V královéhradecké čtvrti Kukleny chce developerská společnost Noho postavit zhruba 220 bytů. První dům Cihlovka 1 s 22 byty postavila předloni a druhý dům Cihlovka 2 s 48 byty dokončila nyní. Bytové domy firma buduje v lokalitě brownfieldu bývalé koželužny a od projektu si slibuje oživení celé čtvrti na západním okraji města. Jde o jeden z největších aktuálních bytových projektů v Hradci Králové.

Nyní dokončený sedmipodlažní dům se 48 byty a dvěma komerčními prostory developer postavil jako energeticky pasivní. K získávání energie dům používá například hlubinné tepelné čerpadlo, fotovoltaiku, má různé úsporné technologie. Investice přesáhla 200 milionů korun. „Všechny byty se rozprodaly během několika týdnů po zahájení prodeje. První obyvatelé se nastěhují koncem září,“ oznámila firma.

Na Cihlovku bude navazovat projekt Sousedství s asi 150 byty. U něj je Noho ve fázi získávání stavebního povolení. Projekt Sousedství by měl zahrnovat osm domů po přibližně 20 bytech, které budou v energeticky pasivním standardu. Celá nově vybudovaná čtvrť by podle developera měla být uhlíkově neutrální.

Hradecká radnice v lokalitě koželužny plánuje výstavbu nového náměstí. Poslední zchátralý objekt z cihel postavené koželužny z 19. století nechala radnice zbourat minulou zimu. Než město nové náměstí za několik let postaví, hodlá developer Noho postavit náměstí provizorní a místo upravit. S prvními úpravami by stavbaři mohli začít letos na podzim.

V celém Královéhradeckém kraji v letošním prvním pololetí bytová výstavba klesla o dvě procenta a neudržela výrazný růst z prvního čtvrtletí. Investoři letos od ledna do června zahájili stavbu 918 bytů, zatímco loni ve stejném období rozestavěli 940 bytů. Ještě v prvním čtvrtletí počtu zahájených staveb bytů vzrostl o 78 procent na 539 bytů.

ČTK
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Noho, kukleny.cz