Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Neznámý vandal posprejoval podchod u Centrálu, způsobil škodu za 10 tisíc

5. 9. 2023

page.Name
Hradečtí policisté žádají veřejnost o pomoc s dopadením vandala, který minulý týden posprejoval zeď v podchodu u Centrálu na třídě Karla IV. Podle policistů tam sprejer řádil v noci ze čtvrtka 31. srpna na pátek 1. září. V podchodu způsobil škodu za zhruba 10 tisíc korun, za což mu v případě dopadení hrozí až roční vězení. Pokud máte k případu jakoukoliv informaci, volejte na linku 158 nebo přijďte na policejní služebnu.

Zatím neznámý sprejer řádil minulý týden v podchodu na třídě Karla IV. Pravděpodobně v noci ze čtvrtku na pátek tam posprejoval celou zeď a způsobil tak škodu okolo 10 tisíc korun. Na zdi vytvořil neurčitý obrazec červenooranžové barvy o celkové ploše 16 metrů čtverečních. 

"Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu poškození cizí věci, za což pachateli hrozí až roční vězení, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Žádáme občany, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci vedoucí k dopadení pachatele, aby zavolali na linku 158, nebo se dostavili přímo na jakoukoliv policejní služebnu," informovala o případu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR