Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

VIDEO: Ukradl auto babičce. Projížďku 15letého chlapce ukončili až strážníci

25. 9. 2023

page.Name
Počkal až babička usne, vzal jí klíčky od auta a jel se projet po Hradci. Na pořádný malér si v neděli večer zadělal 15letý chlapec, jehož jízdu ukončili těsně před půlnocí až hradečtí strážníci. Chlapec je podezřelý z trestného činu, na případ si navíc posvítí i OSPOD.

Nestandardní jízdou na sebe v neděli večer upoutal pozornost strážníků mladý řidič vozidla Škoda Octavia. Když viděl hlídku strážníků, zastavil se téměř v křižovatce a čekal. Poté, co si všiml, že se hlídka vrací, rozjel se pro změnu velkou rychlostí do protilehlé ulice. To už ho ale pronásledovali strážnici. 

Mladý řidič na jejich pokyn zastavil, doklady jim však předložit nedokázal. Ukázalo se totiž, že řidičský průkaz vzhledem ke svému věku vlastnit ještě ani nemůže. "Mladík sdělil, že žádné řidičské oprávnění nemá, je mu 15 let a vozidlo odcizil babičce. Chtěl se jen projíždět, „pokud to půjde“," popsala případ mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová. 

Vzhledem k okolnostem hlídka chlapce poučila, že je podezřelý ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci a přivolala na místo hlídku Policie ČR. Případ si převzali k dořešení policisté a informováno o něm bude i oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MP HK