Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Seniorka v BMW vjela do pěší zóny. Řidičák už dávno nemám, šokovala strážníky

19. 3. 2024

page.Name
Osobní auto BMW, které přes zákaz vjezdu projelo pěší zónou v centru Hradce, upoutalo v pondělí odpoledne hlídku městské policie. Protože řidička nereagovala na výzvu k zastavení, v ulici Karla IV. ji strážníci předjeli a znemožnili ji další jízdu. 74letá seniorka si nebyla vědoma toho, že by se dopustila dopravního přestupku. Strážníky poté navíc šokovala přiznáním, že už dávno nevlastní řidičský průkaz, protože se vybodovala. Tentokrát si prý ale nutně potřebovala dojet na finanční úřad. Podívejte se na video městské policie.

Až dva roky vězení hrozí za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí svérázné seniorce, která v pondělí odpoledne vyrazila svým vozem BMW na finanční úřad. Po cestě vjela do pěší zóny v centru Hradce, přičemž nerespektovala zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Svým dopravním přestupkem upoutala pozornost hlídky městské policie, která se za autem vydala. 

"Strážníci dali řidičce pokyn k zastavení. Ta však nereagovala a pokračovala v jízdě přes celou pěší zónu, světelnou křižovatku, až do ulice Karla IV.. Zastavila až ve chvíli, kdy ji služební vozidlo předjelo a znemožnilo další jízdu. Starší žena si nebyla vědoma, že by se dopustila dopravního přestupku," popsala situaci mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová.

Strážníci řidičku vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení. Ukázalo se však, že žena řidičský průkaz nevlastní. Podle svých slov ho už dávno odevzdala, protože se vybodovala. V pondělí odpoledne si prý však nutně potřebovala zajet na finanční úřad. Strážníky se snažila obměkčit slibem, že až si to zařídí, tak auto zase někde odstaví. Vzhledem k podezření na spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí si událost převzala k dořešení hlídka Policie ČR. 

(tz, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie HK