Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Zastupitelé schválili nasvětlení fotbalového stadionu za 18 milionů korun

30. 4. 2024

page.Name
Loni otevřený fotbalový stadion v Malšovicích se brzy dočká barevného nasvětlení. Na fasádě arény by se ještě v letošním roce mělo objevit celkem 264 LED svítidel, každé z nich o délce 90 centimetrů. Investici za celkem 18 milionů korun včetně DPH dnes odpoledne jasnou většinou schválili hradečtí zastupitelé. Veškeré náklady by měla pokrýt krajská dotace na zmultifunkčnění arény.

Hradečtí zastupitelé na svém úterním zasedání zajišťuje investiční záměr na osvětlení fotbalové arény v Malšovicích. Návrh, který už minulý týden projednala radu města, dnes celkem 26 zastupitelů. Kromě koaličních zastupitelů z HDK+TOP 09, ODS Pirátů a Změny pro Hradec, investice za 18 milionů korun i šest opozičních zastupitelů z opozičního hnutí ANO. Fasádu loni otevřeného multifunkčního fotbalového stadionu by díky tomu mělo být možné ještě v letošním roce nasvítit jakoukoliv barvou.

Hradecká radnice si podle investičního náměstí Lukáše Řádka (TOP 09) nechala v minulých měsících zpracovat studii, která řešila, jak by mohlo osvětlení arény vypadat a kolik by stálo. Jako nejvýhodnější nakonec vedení města zvolilo variantu s barevným osvětlením. Ta je zhruba milion korun dražší než varianta s modulovaným bílým světlem. Podle Řádka by pak samotná realizace osvětlení měla proběhnout ještě v letošním roce.

Svítidlem o délce 90 centimetrů bude osazeno každé druhé pole fasády stadionu. Celkem se jedná o 264 kusů svítidel, která bude umístěna v horní úrovni fasády. Investici na nasvětlení arény by měla pokrýt dotace Královéhradeckého kraje na zmultifunkční stadion.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Vizualizace: MMHK