Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Bruslit na umělém kluzišti můžete nově u fotbalového stadionu v Malšovicích

30. 1. 2024

page.Name
Venkovní umělé kluziště zažilo poslední stěhování letošní zimy. Z Masarykova náměstí v centru města ho technici přesunuli k fotbalovému stadionu v Malšovicích. Kluziště o rozměrech 24x10 metrů najdete nově severovýchodně od stadionu u řeky Orlice. Bruslit na něm můžete od dnešního dne zdarma vždy od 10 do 20 hodin.

Umělé venkovní kluziště je v Hradci Králové velkou novinkou letošní zimy. Hradečáci ho mohli poprvé vyzkoušet na vánočních trzích na Velkém náměstí, kde bylo umístěné od 8. do 26. prosince. Na další měsíc ho pracovníci technických služeb přesunuli na Masarykovo náměstí, kde ho návštěvníci využívali až do konce minulého týdne.  

Nově je kluziště umístěné v okolí fotbalového stadionu v Malšovicích. Zde by mělo zůstat až do konce března. Provoz kluziště přístupného zdarma se bude stejně jako na předchozích místech řídit provozním řádem. V jeden moment může na led z bezpečnostních důvodů maximálně 35 osob. Kluziště se skládá z jednotlivých panelů o síle 20 milimetrů, po celém obvodu jsou metr vysoké mantinely. Technici u kluziště pro návštěvníky připravili také zázemí s lavičkami a osvětlením.

Za pronájem ledové plochy a další práce spojené s provozem kluziště město zaplatí za celou letošní zimu přibližně dva miliony korun. Po konci letošní zimy by měla radnice vyhodnotit, jakým způsobem bude postupovat pro další roky. „Pokud se kluziště osvědčí, mohli bychom ho následně zakoupit,“ řekl Salonkám před časem náměstek primátorky Pavel Vrbický (Piráti). A v Hradci by mohlo být za rok venkovních kluzišť dokonce více. Podobné umělé plochy by podle dalšího z náměstků Miroslava Hlouška (ODS) chtěli příští zimu pořídit i někteří ředitelé hradeckých základních škol na svá venkovní sportoviště.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek