Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradec chystá rekonstrukci ubytovny Brněnská, vyjde na více než 10 milionů

24. 1. 2024

page.Name
Hradecká radnice chystá rekonstrukci ubytovny Brněnská, v níž v 35 ubytovacích jednotkách žije asi 60 lidí. Čtyřpodlažní objekt by měl především dostat zateplenou fasádu a střechu, nová okna a střešní fotovoltaickou elektrárnu. První podlaží by mělo mít po rekonstrukci bezbariérový přístup. Odhadované náklady jsou přes deset milionů korun, uvedla dnes radnice.

Ubytovna Brněnská spadá pod Správu nemovitostí Hradec Králové. Město v ubytovně poskytuje bydlení na přechodnou dobu rodinám s dětmi, manželským nebo registrovaným párům či jednotlivcům, kteří ztratili bydlení a jsou v nepříznivé sociální situaci. Snahou města je, aby si lidé z ubytovny dokázali nejpozději do jednoho roku najít běžné nájemní bydlení.

Radnice nyní vybírá stavební firmu pro rekonstrukci, která se odehraje za provozu ubytovny. Lhůta pro podání nabídek do soutěže vyprší 29. ledna. "Stavební práce by mohly začít v dubnu a trvat devět měsíců," uvedla mluvčí města Kateřina Rohlíčková. Na pokrytí zhruba poloviny nákladů rekonstrukce by radnice chtěla získat dotaci.

„Stavební úpravy budou zahrnovat zateplení budovy, tedy jak vnějšího pláště a sklepa, tak i střechy. Dojde také například k výměně lodžiových stěn včetně oken a balkonových dveří a na střechu bude instalována fotovoltaická elektrárna. Výsledkem bude snížení nákladů na vytápění a energetické náročnosti budovy. Sníží se tím i zátěž na životní prostředí. Vybudováním venkovní zdvižné plošiny bude navíc zajištěna bezbariérovost do prvního nadzemního podlaží,“ uvedl náměstek odpovědný za Správu nemovitostí Hradec Králové Pavel Vrbický (Piráti). 

(čtk, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK