Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na Hradubické zasahoval vrtulník. Chodce tam srazilo auto, policie hledá svědky

1. 2. 2024

page.Name
Hradečtí policisté žádají o pomoc svědky včerejší vážné nehody na Rašínově třídě. Zhruba o půl šesté odpoledne tam osobní automobil Land Rover jedoucí ve směru na Hradec Králové srazil chodce. Ten skončil s těžkým zraněním v nemocnici, kam ho transportoval záchranářský vrtulník. Ke střetu došlo na silnici I/37 označované jako Hradubická na úrovni obchodního domu Tesco. Policisté žádají svědky nehody, aby zavolali na linku 158.

K vážné nehodě došlo ve středu 31. ledna okolo 17.30 hodin na silnici I/37 (Hradubická) na úrovni OD Tesco. "Osobní vozidlo značky Land Rover jedoucí ve směru na Hradec Králové se střetlo s chodcem, který utrpěl těžké zranění. Devětadvacetiletý muž byl letecky transportován do nemocnice. Nikdo jiný žádné zranění neutrpěl. Sedmdesátiletého řidiče policisté podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem. U zraněného muže nařídili kvůli zranění odběr krve," informovala o nehodě mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. Na vozidle odhadli policisté škodu na více než 100 tisíc korun. 

Co dělal chodec na frekventované silnici zatím není zřejmé. "Z důvodu řádného objasnění příčiny nehody žádáme případné svědky, nebo řidiče, kteří mají ve vozidlech záznamová zařízení a jeli v tu dobu po uvedené silnici, aby zavolali na linku 158," uvedla policejní mluvčí. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR