Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Panelákem se rozléhalo volání o pomoc. Zraněné seniorce pomohly složky IZS

8. 2. 2024

page.Name
Kvůli obavám o zdraví starší sousedky zavolala ve středu večer na linku 156 žena z panelového domu na Slezském Předměstí, která z uzamčeného vedlejšího bytu slyšela volání o pomoc. Strážníci po příjezdu na místo navázali kontakt s 89letou seniorkou, která jim přes dveře řekla, že leží na zemi a nemůže se hýbat. Jelikož dcera seniorky hlídce telefonicky sdělila, že žije mimo město a nemá se do Hradce jak dostat, otevřeli dveře přivolaní hasiči. Záchranáři následně rozhodli o převozu seniorky do fakultní nemocnice.

O události, která se stala ve středu kolem 22. hodiny v panelovém domu v ulici Bratří Štefanů na Slezském Předměstí, informovali dnes odpoledne hradečtí strážníci na svém webu. Na linku 156 se včera večer obrátila volající, která oznámila, že z bytu, kde žije stará paní, se ozývá zmatené volání o pomoc a ona má obavy o její zdraví.

Operační důstojník na místo vyslal hlídku městské policie. "Strážníkům se přes zavřené dveře podařilo s ženou navázat kontakt. Seniorka sdělila, že leží na zemi a nemůže se hýbat. V systému městské policie bylo zjištěno, že se již v obdobné situaci seniorce pomáhalo, a díky tomu je k dispozici telefonní číslo na dceru. Operační důstojník ji kontaktoval. Žena však vysvětlila, že žije mimo město a do Hradce Králové se nemá jak dostat," popsala situaci mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Vzhledem k situaci se strážníci rozhodli na místo přivolat další složky integrovaného záchranného systému. "Přivolaní hasiči otevřeli dveře, za kterými seděla na zemi devětaosmdesátiletá žena. Po kontrole jejího zdravotního stavu záchranáři rozhodli o převozu do nemocnice," informovala Kněžourová. 

(tz, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie HK