Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Práce u DTJ jsou po roce hotové. Vznikla nová silnice, cyklostezka i parkoviště

23. 2. 2024

page.Name
V okolí tenisového areálu DTJ dokončili stavbaři po necelém roce veškeré práce. Místo původní panelové a šotolinové cesty vede nově k areálu od Rašínovy třídy zhruba 350 metrů dlouhá asfaltová silnice. Vznikla také nová cyklostezka a přibylo 88 parkovacích míst. Součástí prací byly i úpravy křižovatek na Rašínově třídě a ve Veverkově ulici. Stavba byla společnou investicí radnice a ŘSD. Za svou část ŘSD zaplatilo více než 6,8 milionu korun bez DPH, zbylé investice ve výši přibližně 28 milionů korun bez daně hradilo město ze svého rozpočtu.

Hlavní částí investice bylo vybudování 350 metrů dlouhé asfaltové cesty místo původní panelové a z části šotolinové komunikace k areálu DTJ. U DTJ také stavbaři postavili parkoviště s 64 místy, dalších 24 míst vzniklo podél cesty. V oblasti stavbaři také vybudovali cyklostezku, která navázala na podjezd pod Rašínovou třídou a cyklisté po ní mohou pokračovat podél Labe směrem k tenisovému areálu.

Samotná komunikace k areálu DTJ je hotová už od konce července. Součástí stavby dále byly stavební úpravy na čtyřproudé Rašínově třídě, která je hlavní výpadovou silnicí z Hradce Králové na Pardubice a ve Veverkově ulici, z nichž se k areálu DTJ přijíždí. "Na Rašínově třídě byly doplněny odbočovací pruhy včetně dopravního značení a došlo i na úpravu zeleně. Práce na celé stavbě v únoru definitivně skončily včetně úspěšných kolaudací," uvedla radnice.

Na novinkách a úpravách v lokalitě na Pražském Předměstí město spolupracovalo s Ředitelstvím silnic a dálnic, které zajišťovalo jednu z etap prací. 

(čtk, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Město Hradec Králové