Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Dva lékaři z nemocnic v Trutnově a v Jičíně mají Covid-19

3. 7. 2020

page.Name
/AKTUALIZACE/ Dva lékaři z krajských nemocnic v Trutnově a v Jičíně mají nákazu Covid-19. Jde o lékaře oddělení ARO trutnovské nemocnice a lékařku neurologie jičínské nemocnice. Oba se nakazili ve svém volném čase. Zdroj nákazy je u nich stejný a není z nemocnice. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová.

Zaměstnanci nemocnic a pacienti, s nimiž lékaři přišli do kontaktu, byly otestováni na koronavirus. Šlo o několik desítek lidí. „Výsledky testů jsou u nich zatím negativní,“ uvedla mluvčí. Nemoc se u lékařů podle ní zjistila ve čtvrtek, do té doby oba chodili do práce.

V následujících dvou týdnech bude z personálních důvodů v trutnovské nemocnici zrušena veškerá plánovaná operativa a budou realizovány operace pouze u akutních stavů. Na jičínském oddělení neurologie platí zákaz návštěv, v trutnovské nemocnici dosud plošný zákaz návštěv nebyl zrušen. Nemocnice zatím jiná opatření, kromě testování kontaktů, v souvislosti s onemocněním lékařů podle mluvčí zatím nepřijaly.

„Obě naše nemocnice na přijímaných opatřeních úzce spolupracují s Krajskou hygienickou stanicí KHK. Na nastavování postupů se podílí také koncernový epidemiolog tak, aby situace zůstala co možná nejvíce pod kontrolou,“ řekl k průběhu přijímaných opatření Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví.

(ČTK-hyš-tz)
Ilustrační foto