Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Pacientka nemocnice Trutnov se nakazila covidem, ošetřoval ji nemocný lékař

7. 7. 2020

page.Name
Při druhé vlně testování zdravotníků a pacientů na nákazu Covid-19 v krajských nemocnicích v Jičíně a v Trutnově byla dnes zjištěna jedna nakažená pacientka. Ošetřoval ji minulý týden lékař oddělení ARO v nemocnici Trutnov, u něhož byla ve čtvrtek zjištěna nákaza, kterou onemocněla také lékařka jičínské nemocnice.

Při dnešní druhé vlně testování byly odebrány vzorky asi od 140 lidí. „Z dosud hotových 30 rozborů byl jeden případ pozitivní,“ uvedla mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová. Při první vlně testování bylo v závěru minulého týdne vyšetřeno asi 100 lidí a všechny rozbory vyšly negativně.

Covid-19 má od minulého týdne jeden lékař z oddělení ARO trutnovské nemocnice a lékařka neurologie jičínské nemocnice. Zdroj nákazy se u nich podařilo dohledat, je stejný a není z nemocnice. Lékaři se nakazili ve svém volném čase. Před pozitivním nálezem několik dní chodili do práce.

Oblastní nemocnice Trutnov ode dneška na dva týdny z personálních důvodů zrušila plánované operace, bude dělat pouze operace pacientů v akutním stavu. V obou nemocnicích platí zákaz návštěv dotčených oddělení. Několik zaměstnanců nemocnic je v karanténě.

ry dr kš
ČTK
Ilustrační foto