Pátek

3. prosince 2021

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Ve většině přírodních koupališť kraje je voda vhodná ke koupání

31. 7. 2020

page.Name
V průběhu každého léta hygienici sledují kvalitu vody v přírodních koupalištích Královéhradeckého kraje. Nejinak tomu je i letos. Podle jejich zjištění je v současné době voda ve většině oblastí kraje vhodná ke koupání.

V tomto týdnu dělali hygienici rozbory na Stříbrném rybníku v Hradci Králové, koupalištích v Teplicích nad Metují, Mladých Bukách - Sejfech a Tyršově koupališti ve Dvoře Králové, všude byla voda v pořádku. „Také na sezonních umělých koupalištích v Královéhradeckém kraji je voda ke koupání vyhovující,“ potvrdila mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Zhoršená kvalita vody na základě výsledky rozborů vzorků vody odebraných v pondělí 27. července se ukázala jen na přírodních koupalištích Dolce u Trutnova a Vrchlabí - Vejsplachy, kde by se lidé měli po koupání osprchovat čistou vodou. Vyplývá to z informací Krajské hygienické stanice v Hradci Králové zveřejněných včera na webu.

Hygienici minulý týden rovněž zkontrolovali vodu v Oborském rybníku u Jinolic na Jičínsku, ve Stříbrném rybníku v Hradci Králové, vodní nádrži Rozkoš u České Skalice, koupalištích Dachova u Hořic a Wake Parku v Plačicích u Hradce Králové, i tam byla voda vyhovující. Jen v Jinolicích a na Stříbrném rybníku byla zaznamenaná horší průhlednost vody pod jeden metr a zvýšená koncentrace chlorofylu.

V souvislosti s epidemií Covidu-19 hygienici lidem doporučují průběžně sledovat vývoj epidemiologické situace a aktuální pravidla pro návštěvy koupališť. „Nelze vyloučit jejich změnu ani v průběhu letní koupací sezony,“ upozornili hygienici. U koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

ku kš
ČTK
Ilustrační foto: kempstribrnyrybnik.cz