Čtvrtek

18. srpna 2022

Nyní

21°

Zítra

20°

Svátek má

O zkoušky v autoškolách bez jízd není zájem, žáci mohou jenom na test

24. 11. 2020

page.Name
O závěrečné zkoušky v autoškolách bez možnosti jízd je zájem v Královéhradeckém kraji mizivý. Někteří zástupci autoškol označili povolení zkoušek za těchto podmínek, navíc po měsíčním uzávěře, za nesmysl. Autoškoly v kraji jsou pod tlakem uchazečů, dobíhá totiž ještě první vlna koronaviru.

„Když má jít někdo ke zkouškám a měsíc neseděl v autě, tak je důležité, aby se před tím svezl. Zatím ale jezdit nesmíme. Takže to, co vymysleli, je naprostá kravina,“ řekla dnes ČTK jednatelka Autoškoly Šlechta v Hradci Králové Zdeňka Šlechtová. Důvodem nezájmu je podle ní také to, že nyní mohou jít žáci pouze na test, ale na zkoušku z jízdy by museli čekat. „Lidé to chtějí mít v jednom dni, často si na to berou v práci volno, takže je to celé nesmysl,“ uvedla.

V autoškole královéhradeckého dopravního podniku (DP) čeká na zkoušky desítky lidí. „Žáky, které jsme obvolali, nechtějí zkoušky dělit na více dní. My jako autoškola nemůžeme fungovat, protože na zkoušku nikoho nemáme, nic to tedy neřeší,“ vysvětlil vedoucí autoškoly hradeckého DP Petr Weber.

Autoškoly mohou od včerejška po dalším rozvolnění opatření proti šíření koronaviru opět pořádat teoretické i praktické závěrečné testy, cvičební jízdy i výuka jsou nadále zakázány. Autoškoly musely zastavit provoz už na jaře, nyní jsou omezeny od 22. října.

ČTK
Ilustrační foto