Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Třetina sociálních zařízení je připravena k plošnému testování na covid

10. 11. 2020

page.Name
Sociální zařízení v Královéhradeckém kraji by mohla už od zítřka začít s plošným testováním na covid-19. Do dnešního dne zhruba třetina z 80 sociálních zařízení obdržela od ministerstva zdravotnictví sady antigenních testů. Otestováno bude zhruba čtyři tisíce klientů a čtyři tisíce pracovníků.

„Z informací ministerstva zdravotnictví vyplývá, že by sociální zařízení měla obdržet testovací sady nejpozději ve čtvrtek. Testování by mohlo začít vždy následující den po převzetí testů, takže přepokládáme, že nejpozději v pátek by měla všechna pobytová zařízení testování zahájit,“ uvedla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová.

Podle ní v další vlně proběhne testování v chráněných bydleních a terénních službách. „Tato zařízení by měla antigenní testy obdržet podle našich informací koncem týdne,“ dodala. Koronavirem je v Královéhradeckém kraji aktuálně zasaženo 37 pobytových zařízení sociálních služeb. V některých zařízeních jde o pozitivní pracovníky, ve dvou desítkách případů se jedná o zařízení, kde se nakazili i klienti. 

(hyš-tz-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto