Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Antigenní testy jsou do konce roku téměř obsazené, kapacita přesahuje 1600 testů

21. 12. 2020

page.Name
Kapacity antigenního testování na nákazu covid-19 v nemocnicích v Královéhradeckém kraji jsou do konce roku téměř obsazené. Dnes odpoledne zbývalo volných několik desítek míst. Denní testovací kapacita přesahuje 1600 testů. Asi u deseti procent testovaných vyšel test pozitivně.

„Situace v kraji se s ohledem na průměrné počty nově nakažených zhoršuje. Zatímco před 14 dny byl denní průměr 200 až 300 nově nakažených, v minulém týdnu už denně přibylo v průměru až 400 nových případů nákazy. Od pátku do neděle přibylo přes tisíc nově nakažených,“ uvedl hejtman Martin Červíček s tím, že zájem o plošné testování je vysoký.

„Vedle testování v nemocnicích se ale lidé mohou otestovat také před návštěvou v sociálních zařízení. Všech 18 krajských sociálních zařízení v těchto dnech testuje návštěvníky, kteří nepředloží negativní test na covid-19 mladší 48 hodin,“ řekl hejtman. I před návštěvou sociálních pobytových zařízení se lidé musejí objednat.

V sociálních zařízeních v kraji bylo ke konci minulého týdne pozitivních 100 z 3250 klientů a 43 z 2465 pracovníků. Aktuálně je nákaza v devíti z 84 sociálních zařízení v regionu. Pomalu se podle Červíčka zvyšuje opět obsazenost lůžek v nemocnicích. „Fakultní nemocnice má aktuálně obsazených 100 covidových lůžek, krajské nemocnice hospitalizují celkem 191 pacientů s koronavirem,“ dodal.

Od středy 16. prosince v kraji dělají antigenní testování v hradecké fakultní nemocnici, v nemocnicích v Náchodě, Trutnově, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou a ve Dvoře Králové nad Labem a od čtvrtka také v Nemocnici Vrchlabí. Zájemci o antigenní testování se na něj musí objednat v rezervačním systému, který naleznou na webu příslušné nemocnice či na webu Královéhradeckého kraje v sekci Koronavirus.

ČTK
Ilustrační foto