Středa

6. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Počty pacientů s covid stagnují, dnes jich bylo přibližně 260

18. 12. 2020

page.Name
I když se epidemická situace v Královéhradeckém kraji zhoršuje, počty pacientů s koronavirem v nemocnicích v kraji se v posledních dnech drží přibližně na stejné úrovni. Dnes se v nich léčilo zhruba 260 pacientů, z nichž téměř šest desítek vyžadovalo intenzivní péči.

Před týdnem byl celkový počet hospitalizovaných pacientů s covidem v kraji mírně vyšší. O tyto pacienty se starají krajské nemocnice a Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové. V ní byla k dnešnímu ránu hospitalizována necelá stovka pacientů s covidem, z toho přibližně třetina byla na lůžkách intenzivní péče. Před týdnem tam leželo přibližně 100 pacientů, z nichž tři desítky byly na jednotkách intenzivní péče (JIP).

V nemocnicích se dnes léčilo s covidem okolo 160 pacientů, z nich zhruba 30 na JIP. O týden dříve to bylo asi 170 pacientů, z nichž 28 bylo na lůžkách intenzivní péče. „V poslední době znovu narůstá počet PCR testů, například ve středu to bylo necelých 850 vzorků, z toho byla přibližně třetina pozitivních,“ řekl dnes mluvčí hradecké FN Jakub Sochor.

Nemocnice v kraji ve středu spustily testování veřejnosti antigenními testy. Největší zájem je o testy před vánočními svátky. „V tuto chvíli jsou v rezervačním systému obsazené všechny termíny až do 27. prosince. Denní kapacita antigenního testování je kolem 500 zájemců,“ uvedl Sochor. Nemocnice v kraji mají denní kapacitu zhruba 1600 odběrů. Na antigenní testy se zájemci mohou objednat prostřednictvím rezervačních systémů jednotlivých nemocnic. Testování je bezplatné a provádí se výtěrem z nosohltanu.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto