Pondělí

27. května 2024

Nyní

22°

Zítra

17°

Svátek má

Rizikový index PES v kraji má hodnotu 75, tři okresy jsou v pátém stupni

29. 12. 2020

page.Name
Rizikový index koronavirového protiepidemického systému PES v Královéhradeckém kraji dnes zůstal na pondělních 75 bodech. Oproti neděli, kdy byl na úrovni 80 bodu tak klesnul. Nynější stav odpovídá čtvrtému, tedy druhému nejhoršímu stupni rizika.

V pátém stupni byly dnes okresy Náchod, Rychnov a nově Trutnov, což je o jeden více než v pondělí. Hradecko a Jičínsko spadají do pásma mírnějšího čtvrtého stupně. Index PES se v kraji několik dní po sobě drží nad republikovou hodnotou, která dnes byla 71, to znamená čtvrtý stupeň rizika. V České republice nyní platí opatření pro nejpřísnější pátý stupeň rizik. V kraji měl dnes nejvyšší skóre okres Náchod, a to 80 bodů, je to o čtyři body více než v pondělí.

Pohoršil si také okres Trutnov, který se ze čtvrtého stupně přesunul do pátého, PES stoupl o čtyři na dnešních 78. Na Jičínsku oproti včerejšku vzrostlo skóre o pět na 71, což ale stále odpovídá čtvrtému stupni. Beze změny dnes zůstalo skóre v okresech Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou, kde bylo 75 a 79.

V současné době se podle dat ministerstva zdravotnictví nákaza v Královéhradeckém kraji šíří nejvíce v okrese Rychnov nad Kněžnou, kde za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100 tisíc obyvatel zhruba 696 případů covidu-19. Následuje Hradecko, Náchodsko a Trutnovsko se zhruba 617, 473 a 440 případy. Zhruba 374 případů má okres Jičín.

ČTK
Ilustrační foto