Středa

6. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Policisté pomáhali hygienikům, zapojili se do tak zvaného trasování

22. 10. 2020

page.Name
Do tak zvaného trasováním v projektu chytré karantény se v tomto týdnu zapojili policisté, policistky i občanští zaměstnanci v Královéhradeckém kraji. Tímto způsobem vypomáhali hygienickým stanicím.

„Více než dvacet příslušníků a zaměstnanců Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje prošlo specifickým školením Ministerstva zdravotnictví ČR a denně jsou v telefonickém spojení s lidmi, kteří přišli do kontaktu s osobou, u níž byl prokázán covid-19,“ přiblížila pomoc policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Všichni byli do dočasného projektu trasování vybaveni potřebnou technikou, díky níž mohou získávat požadované údaje, zpracovávat je a dále poskytovat zpět do systému. Komunikují s lidmi napříč celou Českou republikou, zjišťují od nich požadované údaje, zpracovávají veškerou potřebnou agendu k tomu, aby mohla daná osoba bez zbytečné administrativy projít testem na nejbližší testovací stanici,“ řekla Monika Hurtová, koordinátorka projektu za Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Podle ní všichni kladli důraz na důkladně provedený telefonický kontakt, při němž zjišťují detailní informace vkládané obratem zpět do systému. „Není přitom pochyb, že jde o práci důslednou a komunikativně i časově velice náročnou, jeden telefonát může s ohledem na časové či technické možnosti volaného kontaktu zabrat i několik desítek minut,“ dodala Hurtová.

Veškeré „anomálie“, které se v průběhu telefonátu mohou vyskytnout, jsou obratem řešeny s ministerstvem zdravotnictví. Všichni zapojení do projektu se této činnosti věnují i nad rámec své pracovní doby, některé volané osoby nemusejí mít pro telefonát v průběhu dne dostatek času, kontaktováni jsou například až později večer.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR