Středa

27. září 2023

Nyní

19°

Zítra

18°

Svátek má

Počet případů covidu roste, za týden přibylo 55 na současných 359

7. 8. 2020

page.Name
I když Královéhradecký kraj nadále patří k nejméně zasaženým regionům, přesto se zde v uplynulém týdnu opět zrychlil nárůst případů koronaviru. Od pátku 31. července přibylo 55 potvrzených případů nákazy Covid-19 na současných 359, předchozí týden činil přírůstek 41 případů.

Před tím se týdenní nárůst potvrzených nákaz řadu týdnů držel pod 20 případy, vyplynulo z dat zveřejněných dnes ministerstvem zdravotnictví. Přibývá i provedených testů. U drtivé většiny pacientů s covidem je průběh onemocnění mírný, v kraji také nebylo prokázáno komunitní šíření nákazy.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové se dnes dopoledne léčili s Covidem-19 dva pacienti, jejich stav nebyl vážný a do nemocnice byli převezeni z jiných regionů. Toto zdravotnické zařízení je jediné v kraji, které nemocné s Covidem-19 léčí. První ze dvou hospitalizovaných se zde léčí od 21. července, druhý asi týden.  

„Pracovníci odběrové centra nemocnice prováděli tento týden v průměru 150 odběrů denně,“ uvedl náměstek ředitele nemocnice Zdeněk Tušl. Podle tak zvaného semaforu z 3. srpna, tedy mapy okresů hodnocených podle epidemiologické situace, bylo všech pět okresů Královéhradeckého kraje v bílé kategorii, tedy bez rizika. Semafor určující míru rizika ministerstvo aktualizuje jednou týdně, vždy k pondělku. Riziko nákazy je rozlišeno do čtyř barevných stupňů: bílé, zelené, žluté a červené.

Tomáš Kučera sd
ČTK
Ilustrační foto