Neděle

14. dubna 2024

Nyní

20°

Zítra

15°

Svátek má

Testy v Oblastní nemocnici v Trutnově odhalily Covid-19

1. 8. 2020

page.Name
/Aktualizace/ Dva zdravotníci Oblastní nemocnice v Trutnově měli pozitivní testy na Covid-19, když se nakazili od jednoho z pacientů. Hygienici nyní v této souvislosti provedli testování dalších 92 zaměstnanců a 40 hospitalizovaných pacientů, na výsledky se čeká.

Podle našich informací po testování přibyl jeden pozitivní pacient. Ten byl ve styku s nemocným, který původně koronavirem nakazil oba zdravotníky. „Hygienici trasovali všechny, které bylo potřeba otestovat. V nemocnici používají ochranné pomůcky,“ řekl hejtman Jiří Štěpán Krkonošskému deníku, který jako první přinesl tuto informaci.

„Budeme muset otestovat pacienty, kteří prošli chirurgickou ambulancí. Momentálně se vytvářejí seznamy a postupně budeme lidi kontaktovat,“ uvedl pro Trutnovinky Ivan Kučera, ředitel Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Zmíněné testy by měly být provedeny pravděpodobně po víkendu.

„Pokud by bylo na Covid-19 pozitivních více lidí, kraj zvažuje zavést plošné nošení roušek ve svých nemocnicích,“ dodal hejtman. Již od čtvrtka až do odvolání platí v trutnovské nemocnici na všech odděleních úplný zákaz návštěv.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Pavel Cajthaml