Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

V kraji je 120 nemocných nákazou koronavirus, nejvíce na Hradecku

21. 8. 2020

page.Name
Za poslední týden přibylo v Královéhradeckém kraji 30 nových případu nákazy Covid-19. Dnes dopoledne bylo v regionu aktuálně 120 nemocných lidí. Nejvíce případů je v okresech Hradec Králové a Rychnov nad Kněžnou, vyplynulo to z dnes zveřejněných dat Krajské hygienické stanice v Hradci Králové.

Podle hygieniků, kteří při evidenci případů používají jinou metodiku než ministerstvo zdravotnictví, je od začátku pandemie v kraji 450 potvrzených případů Covid-19, což je o 75 více než minulý pátek. Z čerstvých údajů také vyplynulo, že nejvíce aktivních případů bylo v okrese Hradec Králové, a to 52, což je o 11 více než před týdnem.

Následuje okres Rychnov nad Kněžnou s 27 aktuálně nemocnými. Tam vzrostl za týden počet aktivních případů o 15, což je nejvyšší týdenní přírůstek mezi okresy v kraji. V okrese Náchod bylo 22 aktuálně nemocných, Jičín 13 a Trutnov šest. Dosud zemřeli v souvislosti s koronavirem čtyři lidé, tento údaj se nemění již řadu týdnů.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové za týden klesl počet lidí, kteří se v zařízení léčili. „Dnes dopoledne tam zůstávali v péči lékařů dva pacienti s Covidem-19, jejich stav není vážný,“ řekl náměstek ředitele nemocnice Zdeněk Tušl. Před týdnem tam bylo pět pacientů s touto nákazou, tři z nich se vyléčili. Pracovníci odběrové centra nemocnice dělali tento týden v průměru 160 odběrů denně.

V kraji se v poslední době potvrdila nákaza koronavirem v několika firmách a institucích včetně dvou domovů důchodců. Dosud se ale neprokázalo komunitní šíření nákazy. Pokaždé šlo o jednotlivce, kontakty se podařilo vytrasovat. Podle tak zvaného semaforu, tedy mapy okresů hodnocených podle epidemiologické situace aktualizovaného jednou týdně k pondělku bylo všech pět okresů kraje v bílé kategorii, tedy bez rizika.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto