Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

VIDEO: Vodní apokalypsa na Bojišti a Dolcích, hasiči evakuovali dětský tábor

14. 8. 2020

VIDEO: Vodní apokalypsa na Bojišti a Dolcích, hasiči evakuovali dětský tábor 0 snímků
Páteční odpolední bouřka a přívalové deště napáchaly velké škody také v Trutnově. Nejvíce byla zasažená oblast na Bojišti, v Dolníkách a Dolcích, kde se voda vylila z břehů místního potoka, vyplavila několik domů a zahrad včetně dětského tábora MASH, který museli evakuovat hasiči.

K záchraně použili hasiči evakuační tatru, kterou pak asi 60 dětí převezli na Družbu u ZŠ Komenského. Provozovatelé tábora tam dětem ve velkém sálu zajistili náhradní ubytování, kde přenocují ve spacácích.

Páteční přívalové srážky byly dokonce tak velké, že způsobily, že voda přetekla přes hráze menších rybníků v Dolcích a natekla do hlavního rybníka. Nad oblastí létal také záchranný vrtulník.

„Původně jsme měli hlášeno, že je někdo uvězněn v chatce a byla varianta, že by se to řešilo formou vrtulníku a spustil se dolů letecký záchranářský tým. Když jsme však přijeli na místo, tak jsme dostali informaci, že lidé už byli zachráněni a vrtulník ve finále nezasahoval,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Martina Götzová s tím, že nikdo nebyl zraněn. „V kraji máme zatím hlášeno přes 50 událostí, nejvíce výjezdů jsme zaznamenali na Trutnovsku,“ doplnila krátce po 17. hodině.

Meteorologové pro většinu České republiky vydali na dnešní odpoledne a večer výstrahu před vysokým nebezpečí bouřek. Ojediněle při nich může napršet až 60 milimetrů a doprovodit je může krupobití.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto, video: Facebook