Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Kraj zaznamenal nejvyšší denní přírůstek nákazy covid-19 od jara

3. 9. 2020

page.Name
Jednadvacet potvrzených případů covid-19 za posledních čtyřiadvacet hodin! To je nejvyšší denní nárůst v Královéhradeckém kraji od začátku pandemie koronaviru na jaře letošního roku. Tak zvané komunitní šíření v kraji prokázáno nebylo, jde většinou o nákazy v menších skupinách, průběh onemocnění u drtivé většiny pacientů není vážný. Celkem je potvrzeno 594 případů této nákazy.

„Jde o nejvyšší denní nárůst, jaký jsme vůbec měli. Žádné drama to ale není, žádné ohnisko tady nemáme. Dochází stále k přenosům v menších skupinách, například v rodinách nebo v rámci sportovních soustředění. Mezi nakaženými jsou i zahraniční pracovníci, kteří sem přijedou, nechají si udělat test a jsou pozitivní,“ řekla mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, která je jediným zařízením v kraji, jež nemocné s covidem-19 léčí, dnes dopoledne pečovali o osm nakažených lidí. „Čtyři byli ve vážném stavu, jeden z nich byl napojený na plicní ventilaci, uvedl náměstek ředitele nemocnice Zdeněk Tušl. Před týdnem bylo v tomto zdravotnickém zařízení sedm lidí s nákazou koronaviru, o týden dříve to byli dva pacienti.

K dnešní osmé hodině ranní bylo v regionu 168 aktuálně nemocných s covidem-19, nejvíce v okrese Hradec Králové, kde bylo 63 nemocných, v okrese Náchod 53, dále na Jičínsku 21,  Trutnovsku 17 a Rychnovsku 14. Nejvíce aktivních případů za posledních 24 hodin přibylo na Náchodsku, a to osm. V souvislosti s koronavirem dosud zemřelo v kraji pět lidí, vyplynulo z dnešních údajů Krajské hygienické stanice.

Podle mluvčí krajských hygieniků mezi pacienty převažují bezpříznakoví lidé, minimum případů si vyžádá hospitalizaci. V Královéhradeckém kraji tempo nákazy zrychluje již několik týdnů. Podle ministerstva zdravotnictví, které při evidenci případů používá jinou metodiku než krajští hygienici, bylo od začátku pandemie v kraji do dnešních jedného hodiny ranní zjištěno 634 potvrzených případů covidu-19. Za posledních sedm dní jde o nárůst o 86 případů nákazy.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto