Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Přituhuje! Zaznamenám byl rekordní růst covidu, zasaženo bylo hlavně Trutnovsko

9. 9. 2020

page.Name
Jak se v posledních dnech zhoršuje situace s nákazou covid-19 a v celé zemi přibývá nakažených, vypadá to na masový návrat roušek. Také v Královéhradeckém kraji začíná přituhovat, protože od úterý přibylo 34 potvrzených případů koronaviru, což byl nejvyšší denní nárůst v kraji od začátku epidemie v březnu.

Nejvíce je nyní zasaženo Trutnovsko. Od úterního do dnešního rána se počet zjištěných případů zvedl na 718 z původních 684. Počet aktivních případů nemoci v kraji vzrostl o 33 na 248. Počet uzdravených zůstal na 463, počet úmrtí vzrostl o jeden případ na sedm. Vyplynulo to z dnes zveřejněných dat Krajské hygienické stanice v Hradci Králové.

Nejvíce nemocných v kraji bylo dnes ráno v okrese Hradec Králové, a to 72, což bylo dva více než v úterý ráno. Na Náchodsku bylo nemocných 62, tedy o pět více. V okrese Jičín hygienici evidovali růst počtu nemocných o jednoho na 22 a na Rychnovsku o tři na 22. Za nárůstem nakažených je především okres Trutnov, v němž od úterý do dneška přibylo 23 zjištěných případů nákazy na celkových 117.

Počet aktivních případů na Trutnovsku vzrostl o 22 na 70. Významné ohnisko nemoci je v soukromém domově seniorů Beránek v Úpici, kde bylo do úterý zaznamenáno 30 případů nákazy. Kvůli situaci v tomto městě dnes odpoledne zasedla Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje.

Radnice Hradce Králové se v rámci prevence rozhodla rozdat učitelům v městských základních a mateřských školách až 1300 jednorázových takzvaných rapid testů na koronavirus. V městem zřizovaných školách pracuje asi 970 učitelů. „Chceme, aby učitelé měli v případě podezření možnost okamžitého testu a tím co nejrychlejší zpětné vazby, tak abychom chránili jejich kolegy a především děti. Testování si musí učitelé zajistit sami po dohodě se svými lékaři,“ uvedl náměstek primátora pro školství Martin Hanousek. V Hradci je zatím kvůli covidu v karanténě jedna třída na ZŠ Štefcova.

ry dr
ČTK
Ilustrační foto