Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

V hradeckém kraji přibyly další případy nákazy covid-19 na rekordních 106

22. 9. 2020

page.Name
V posledních týdnech se situace související s nákazou koronavirem stále zhoršuje a přibývá nakažených, a to i v Královéhradeckém kraji. Aktuální čísla hovoří jasnou řečí. Hygienici zde totiž zaznamenali další „rekord“ v mezidenním nárůstů potvrzených případů covidu-19. Za posledních 24 přibylo 106 případů, od začátku pandemie v kraji tak bylo zjištěno celkem 1357 případů koronaviru.

Dosavadní rekordní denní nárůst potvrzených případů v kraji hygienici zaznamenali v pátek 18. září, kdy od čtvrtečního dopoledne za 24 hodin přibylo 79 nákaz. Od pondělního dopoledne výrazně vzrostl také počet aktivních případů, v celém kraji o 81 na 704. Od pondělí přibylo i vyléčených, o 25 na 643. Počet úmrtí lidí s covidem-19 se již několik dní drží na deseti, vyplynulo z dnešního hlášení hradecké KHS.

Nejvíce aktuálně nemocných tentokrát za posledních 24 hodin přibylo v okrese Náchod, a to o 27 na rovných 140. Nejvíce aktivních případů zůstávalo ale i nadále v okrese Trutnov, a to 217 aktuálně nemocných. Na Trutnovsku přibylo od pondělního dopoledne 12 aktivních případů. Okresy Hradec Králové, Jičín a Rychnov nad Kněžnou měly k dnešku 180, 110 a 57 aktuálně nemocných.

V Královéhradeckém kraji je několik lokálních ohnisek nákazy, nejvýznamnější v soukromém domově důchodců Beránek v Úpici na Trutnovsku a na základní škole ve Vrchlabí na náměstí Míru. V krajských nemocnicích se k dnešku léčilo více než 20 pacientů s covidem, nejvíce jich bylo hospitalizovaných ve FN Hradec Králové.

FN má nyní pro covid-19 pozitivní pacienty vyhrazeno 25 lůžek na Klinice infekčních nemocí a šest lůžek na oddělení KARIM. V případě potřeby je nemocnice v souladu s pandemickým plánem připravena uvolnit pro covid-19 pozitivní pacienty další desítky lůžek. Kraj ve svých nemocnicích vyčlenil k hospitalizaci covid pozitivních pacientů celkem 20 lůžek, z toho sedm je v Oblastní nemocnici Náchod, pět v trutnovské nemocnici, dvě ve Dvoře Králové nad Labem a šest v Jičíně. V krajských nemocnicích bylo v pondělí odpoledne v péči lékařů pět pacientů s covidem.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto