Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Ve všech nemocnicích, které pečují o lidi s koronavirem, bylo zhruba 36 pacientů

25. 9. 2020

page.Name
Kromě toho, že v Královéhradeckém kraji přibývá nakažených covidem-19, zvyšuje se také počet hospitalizovaných pacientů s touto nákazou. Ve všech nemocnicích v kraji, které pečují o lidi s koronavirem, bylo dnes ráno a dopoledne zhruba 36 pacientů.

V pondělí 21. září se léčilo v nemocnicích v regionu 25 pacientů s covidem a ve středu už 29. Nemocnice, které o tyto pacienty pečují, poskytují nadále péči v plném rozsahu. „V krajských nemocnicích je momentálně hospitalizováno 11 pacientů s koronavirem,“ uvedla ve 13 hodin mluvčí kraje Sylvie Adamcová.

V Oblastní nemocnici Náchod byli dopoledne tři pacienti s covidem-19, v trutnovské dva a v jičínské šest. V nemocnicích kraje je vyčleněno 26 lůžek pro pacienty s covidem-19, a to 13 v Náchodě, šest v Jičíně, pět v Trutnově a dvě ve Dvoře Králové nad Labem.  V kraji byla donedávna jedinou nemocnicí, kde se léčili pacienti s covidem-19, Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Dnes ráno tam bylo v péči lékařů celkem 25 pacientů s covidem, z toho na infekční klinice 22 a na oddělení KARIM tři.  Nemocnice má pro covid-19 pozitivní pacienty vyhrazeno 25 lůžek na Klinice infekčních nemocí a šest lůžek na oddělení KARIM. V případě potřeby je v souladu s pandemickým plánem připravena uvolnit pro covid-19 pozitivní pacienty další desítky lůžek.

ku sd
ČTK
Ilustrační foto